Навръх 82-ия рожден ден на Българското национално радио герой в „Третият в студиото” не по задължение, а с мисия, е директорът на програма „Христо Ботев” Кирил Калев.
Често оприличавам нашата програма на голям симфоничен оркестър. Влизам в ролята на диригент, който внимава за динамиката, споделя с усмивка Кирил Калев. Пожелавам си да говорим повече за психология, модерни науки, управление и мотивация на хора…, допълва той, като подчертава, че най-важен за съдържанието на програмата ще бъде гласът на слушателя.
Според директора на програма „Христо Ботев” днес радио се слуша по особен начин. Съдържанието е важно да отговаря на динамиката на слушане и навиците на хората, а една програма в развитие изисква да е близо до хората както винаги е била.
Всички шансове са на страната на младите, вярва Кирил Калев и пожелава на стажантите в БНР, които идват от студентската скамейка, да гледат в бъдещето и да не се заслушват в минорните гласове какво не се случва за добро в България.
Трудно ли стартира реформата в програмата за култура на общественото радио и в какво се изразява? Доколко е предизвикателство да споделяш модерна визия за радиосъдържание, като запазваш традициите и духа на хиляди предшественици? Каква е обществената програма за култура с днешна дата и доколко управлението на уникален конгломерат от посоки е трудна задача? Коя е номинацията на програма „Христо Ботев” за наградите „Сирак Скитник” и какво показва тя? Какво е пожеланието на Кирил Калев към всички, които обичат, създават и слушат радио? - чуйте още в звуковия файл.
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
В "Мигранти с таланти" представяме д-р Лу Тиен, която е от Пекин, Китай. Тя е десето поколение лекар в нейното семейство. Завършва Шанхайския университет за традиционна китайска медицина и след като получава докторска степен, работи 3 години като постдокторант и научен сътрудник в Шанхайския институт за биологични науки. Когато пристига в България, за..
Съдебни преследвания, политически и обществен драматизъм в българското общество – разговор в "Нашият ден" с Радослав Бимбалов, писател, общественик и..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg