Навръх 82-ия рожден ден на Българското национално радио герой в „Третият в студиото” не по задължение, а с мисия, е директорът на програма „Христо Ботев” Кирил Калев.
Често оприличавам нашата програма на голям симфоничен оркестър. Влизам в ролята на диригент, който внимава за динамиката, споделя с усмивка Кирил Калев. Пожелавам си да говорим повече за психология, модерни науки, управление и мотивация на хора…, допълва той, като подчертава, че най-важен за съдържанието на програмата ще бъде гласът на слушателя.
Според директора на програма „Христо Ботев” днес радио се слуша по особен начин. Съдържанието е важно да отговаря на динамиката на слушане и навиците на хората, а една програма в развитие изисква да е близо до хората както винаги е била.
Всички шансове са на страната на младите, вярва Кирил Калев и пожелава на стажантите в БНР, които идват от студентската скамейка, да гледат в бъдещето и да не се заслушват в минорните гласове какво не се случва за добро в България.
Трудно ли стартира реформата в програмата за култура на общественото радио и в какво се изразява? Доколко е предизвикателство да споделяш модерна визия за радиосъдържание, като запазваш традициите и духа на хиляди предшественици? Каква е обществената програма за култура с днешна дата и доколко управлението на уникален конгломерат от посоки е трудна задача? Коя е номинацията на програма „Христо Ботев” за наградите „Сирак Скитник” и какво показва тя? Какво е пожеланието на Кирил Калев към всички, които обичат, създават и слушат радио? - чуйте още в звуковия файл.
В неделята пред Богоявление литургийното евангелско четиво от св. ев. Марк ни разказва как св. Йоан Кръстител кръщава на брега на река Йордан и призовава всички към покаяние. Множество народ от различни места идва на неговата проповед и след като изповядва греховете си, той ги кръщава. Тогава при св. Йоан Кръстител да се кръсти идва и Господ Иисус..
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния факултет на Колумбийския университет и Доктор хонорис кауза на Университета по архитектура, строителство и геодезия в София. Автор е на книгата "Конструктивният поглед", която може да се намери в..
Програмата "Проект за щастие 2025" на Института за терапия и експресивни изкуства предлага задачи и медитации, които всеки от нас може да изпълнява, с идеята да промени поне мъничко гледната си точка и да отстрани някои пречки пред това да се чувства по-удовлетворен от живота. "Всеки един от нас е обусловен от различни вярвания, предразсъдъци,..
Януари е един от месеците с най-много празници, а в Армения той е особено значим заради отбелязването на Рождество Христово на 6 януари. Водещата на предаването "Какво се случва", Милена Лекова, разказа в ефира на "Нашият ден" за празничната атмосфера в арменската столица Ереван. "Тук е неработен ден, времето е страхотно, слънцето грее и празничният..
Как две култури се обединяват, за да създадат своя миг, да преминат през граници и традиции. В своя подкаст епизод "БългариТЕ" Божидар Александров запознава слушателите с историята на Дарина от Йоаким Груево и Хавиер от Пеняфиел, Испания, открили красотата на културните особености и силата на обединяващите ни празници. Чуйте една любов,..
В последната събота за 2024 година, на 28 декември, Метрополитън опера отвори архивите си и така в прочутите съботни радиоматинета прозвуча празничен..
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния..
В неделята пред Богоявление литургийното евангелско четиво от св. ев. Марк ни разказва как св. Йоан Кръстител кръщава на брега на река Йордан и призовава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg