Звездата на Красимира Стоянова като певица изгрява стремително, макар и малко неочаквано: дипломира се като цигуларка и дори известно време свири в симфонични оркестри в Пловдив и София. В Пловдив започва да учи и пеене и в 1995 г. е дебютът й в Софийската опера – Джилда от „Риголето“. В 1998 г. дебютира във Виенската опера и оттук започва богатата й международна кариера. Няма голяма световна сцена – в Европа, в двете Америки, която да не е имала привилегията да бъде подиум на голямото изкуство на певицата. Признава, че от малка е била привличана от сценичната магия. Многобройните й сценични превъплъщения са постоянно себеоткриване. Както и малката песенна форма – още по-детайлно вникване в себе си, в богатството на човешката душа, на заобикалящото… Доказват го блестящите й песенни рецитали в Карнеги хол, в оперните театри в Париж, Виена, Франкфурт, пред родна българска публика…
Сопранът й притежава сребърен блясък, перфектни височини, мощ и изразителност. Малката песенна форма при нея е пример на отлично владеене на сякаш безбрежен динамичен диапазон и, разбира се, на щедра музикалност и артистичност.
В предаването са включени песни от Гуно (на пианото е Мария Принц) и от Доницети, Пучини, Чайковски и Рахманинов (с Божидар Ноев на пианото).
понеделник, 27 март, от 17.30 часа
Юлия Петкова представя във "Време за наука" книгата "Ана. Приказка за климата и околната среда" от Юстайн Гордер. Норвежкият писател, по думите на Петкова, е един от пионерите в популяризирането на сложни и абстрактни идеи и поднасянето им по разбираем и ангажиращ за млада аудитория начин. Първата художествена творба на Гордер, получила..
"Със сигурност има живот извън планетата Земята. Истината също е, че и астронавтите, които са в Космоса, са живи, така че живот извън нашата планета има. Условията на планетата ни като че ли не са уникални и вече има открити много екзопланети, това са планети около други звезди, като слънцето, на чиято повърхност може да тече вода, така че нито..
Първият ден от ноември слага отпечатък върху останалите и така целият той минава под знака на будителството. Затова в "Познати и непознати" срещаме слушателите с личности, чиито творчество, думи и личен пример вдъхновяват всички. Първият, с когото срещаме слушателите, е известният не само у нас китарист Ангел Демирев. С него сме ви срещали и преди...
"Идеята на приключилата двудневна конференция на тема "100 години теоретична физика" имаше за цел да разкажем малко повече за развитието на науката през годините, чрез опита на колеги, свързали живота си с нея, както и сегаработещи колеги, които се занимават с това на един достъпен език. Имаше засилен интерес към конференцията както от..
"Микровълновата физика не е свързана само с микровълновата печка, това е най-съвременният метод за комуникация. Всичките устройства, които ни позволяват, разхождайки се, да общуваме, използват микровълнови технологии за връзка с мрежите. Приложенията са все повече и по-интересни, те се развиват непрекъснато, както и новите мрежи от шесто..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg