Специални брошури срещу агресията са раздадени в пернишките училища от представители на местната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и Превантивно-информационния център, съобщиха от общината.
Експертите съвместно с жандармеристи са посетили 6-то СУ "Св. Св. Кирил и Методий" и основното училище в квартал "Църква", където наблизо има железопътни линии. Те обяснили пред подрастващите от ромски произход колко опасно е хвърлянето на камъни по вагоните и че по този начин застрашават живота на пътуващите хора.
Инициативата е част от кампанията "Опасни игри" на МВР - Главна дирекция "Национална полиция" отдел "Транспортна полиция".
Какви опасности за свободата на изразяване и демокрацията крият предложените за гласуване в НС през тази седмица проектозакон за "чуждестранните агенти"..
Продуцентката и актриса Деси Тенекеджиева , режисьорът и съсценарист Бен Чарлз Едуардс , изпълнителният продуцент и актьор Гари Стреч и операторът..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg