Освен знаковите за художника митологични и странни женски образи, за първи път авторът използва и черния цвят, но доминиращото в експозицията, наречена с провокативното “На ливадата“ е цветното, позитивното и любовта към живота.
Лалов не крие, че харесва Пловдив заради неговия магичен чар, приятелска атмосфера и отношението на града към художниците. „Галерията на Стефан и Теодора Малецови ми едно от любимите места и винаги с удоволствие откликвам на покана от тях. Няма да крия, че през тази година не бях предвидил да имам изложба в България, но не мога да откажа на Стефан.“, казва Лалов.
Изложбата се нарича „На ливадата“ и сред платната има пейзажи от Латвия и от Трявна, както и типичните за Лалов фигурални композиции, поднесени по нов и различен начин. Живописта изисква пълно отдаване, експериментиране, трупане на опит, работливост, професионализъм, но най-вече любов. Без нея нищо не може да се случи. Може да направиш перфектната рисунка, но без любов, тя няма да докосне никого. И това е истински ценното в изкуството, споделя маестрото.
Михаил Лалов е роден на 14 Юли 1952 г. в гр. София. 1968-1972 - учи в Националното Художествено училище 1974-1979 - следва в Националната Художествена академия
Професионална реализация: 1979-1983 - е художник-проектант (сценограф) на Драматичен театър-Монтана ,1984-1987 - е художник-декоратор на театри в Плевен, Добрич, Разград, Ловеч и Габрово,
През последните години Лалов е сменил ателието си и работи на ново място, в което може да прави любимите си големи платна. През 2015 г той участва и спечели конкурс да работи в центъра „Марк Ротко“ заедно с още 9 художници от цял свят. До момента има над 40 изложби у нас и в чужбина.
Негови картини има в Националната Художествена Галерия, Софийската Градска Галерия, в частни колекции в страната и чужбина.
Откриването е в 18.30 ч.На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg