Христо е представител на пътуващите професии, а в днешно време те стават все повече. Той ръководи дигитална компания. За да гостува съвсем реално в студиото, се уговаряме отдалеч: графикът му е разпределен от полет до полет. А когато е в България, денят му започва отрано с ... тренировки. Обича да си поставя чисто човешки предизвикателства, да катери планински върхове, за които се изисква стабилна физическа и психологическа подготовка. Долу, в ниското работата му е напрегната по един начин. Не е лесно да ръководиш хора, с които заедно да изпълнявате отговорни поръчки и задачи. Грешките са нежелателни. Но все пак, дребен пропуск в офиса може да се поправи бързо, без фатални последици. В планината не е така. Затова изкачването на върхове му помага да оглежда и най-дребния детайл. Смята, че ако човек се научи да обмисля предварително всеки ход, да взима правилни решения високо в планината, после ще се справя по-лесно и с проблемите в житейското всекидневие. Кои високи върхове е набелязал в бъдещета си програма? И какви необичайни срещи с Япония е имал като пътешественик?
Чуйте Христо Бояджиев по време на гостуването му в ефира на предаването „А сега накъде?”.
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната Менделеевска олимпиада по химия в Китай. Ивайло Къртев беше и един от нашите представители на ЕКСПО на науките по линия на МИЛСЕТ в Сараево. Тази година завърши пловдивската Математическа гимназия..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента. Постковид синдромът е като един скрит айсберг и едва сега започва да се появява, а през последния месец ние научихме най-много за проблемите след постковид. До миналата година са направени 13 милиарда..
Националният природонаучен музей към БАН е най-старият музей в България, и най-старият и най-богатият измежду природонаучните музей на Балканския полуостров. На втори август 1889 г., две години след качването на престола, княз Фердинанд показва на обществеността своите колекции и обявява създаването на Естественоисторическия музей. Първия..
Както е добре известно, историческите събития оставят следа в езика, най-видимо в лексиката, но при по-продължителни процеси – и в структурата му. Интересна подробност е, че, макар историята на държавата ни да е обща, в различните краища на земите, населени с българи, има и доста специфични моменти. В поредното издание на предаването "За думите"..
Реализирахме едно поредно гостуване на доц. Атанас Мангъров, за да продължим темата за летните инфекции и да разсеем страховете за евентуален провал на почивката ни на море. Коментирахме различни диагнози, еквивалентни или близки до инфекциозните болести, за които не остана ефирно време за коментар при предишното гостуване на специалиста. Сред..
Книгата " Европейско кино за нетрадиционалисти – кинорежисьорите "ЗА" дъгата" с автор Елица Матеева се занимава с филми със специфична тематика,..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
Хоров проект под наслов "Ирландска благословия" събра публиката на официална премиера в Дом-паметника "Йордан Йовков“ в Добрич. Авторската хорова..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg