Ридван Иляз от Казанлък е един от най-търсените земеделци професионалисти в отглеждането на етерично-маслени култури у нас. Казанлъшка роза, лавандула, мента, бял равнец, римска лайка, безсмъртниче, иглика... броят на видовете, с които той се заема, а и площите им, непрекъснато се увеличават. Отглеждането им за него не е достатъчно, добиването на етерични масла е следващата стъпка в работата на неговото стопанство. Създаването на разсад също е много сериозно перо за приходи, тъй като се увеличава броят на земеделците, които искат да отглеждат етерично-маслени култури. Затова Ридван Иляз от години трупа знания за различните видове маслодайни растения и продължава да намира специалисти, да създава контакти с най-добрите фирми в света, които изкупуват ценните масла и ги преработват и влагат в парфюмерийни и козметични изделия, в лекарства и хранителни добавки с доказани качества. Колегите на Ридван Иляз у нас и в други страни го търсят денонощно за съвет, за разсад, за търговия... Възможностите на неговото семейство вече са големи, но най-хубавато е, че той не пази в тайна нищо от занаята само за себе си, разказва до най-малките подробности, обяснява, показва на всеки, който иска да работи с етерично-маслени култури.
Ридван Иляз и съпругата му Емир са от Казанлък. Техните полета с маслодайни растения и дестилерията им са в село Гъбарево, община Павел баня. Професионализмът в работата, приятелите и семейството са сред най-големите ценности за двамата.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как политиците трупат гласоподаватели през конспиративни теории и дезинформация, коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Тодор..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg