54-годишен е задържан за убийството на двамата възрастни съпрузи от село Богданчовци. А другият – на 60 години, е обвинен в подбудителство. Мъжът и жената са починали от огнестрелни рани в сърдечната област, е заключението на съдебния лекар. Продължава работата по изясняване на тежкото престъпление, което извършителят се опитал да прикрие като запалил къщата на жертвите си. По тази причина разследването е изключително трудно, изтъкна говорителят на окръжната прокуратура в Габрово Людмила Рачева:
Унищожени са много улики и това допълнително усложнява работата по разкриването.
Подбудителят на убийството е бил в изострени отношения с жертвите си, с които били съседи в Богданчовци. За това свидетелстват жителите на селото и жалбите, подавани в полицията и от двете семейства. От прокуратурата отказаха да пояснят конкретната причина за враждата. Двамата задържани отричат да са извършили убийството.
На днешния 21 февруари в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" ще се състои среща-разговор с изтъкнатия археолог академик Васил Николов. Темата на..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Какво представляват окупираните украински територии и бригада "Азов" днес. Разказва от първо лице в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Горица..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg