От днес Българският червен кръст /БЧК/ в Русе започва раздаването на пакетите от втория транш на хранителната програма за социално слабите граждани. 9 000 имат право на помощ, критериите са определени от Агенцията за социално подпомагане.
Близо 16 и половина килограма храни ще получат всички лица, които имат право на социално подпомагане, по различни критерии. Партньорите на Агенцията за социално подпомагане от Българския червен кръст ще раздават пакети с леща, рибни консерви, грах, лютеница, доматено пюре, бисквити и мед. Пунктът ще отвори врати днес от 12.00 часа и ще работи всеки ден до 16.00 часа
„Към момента имаме продукти само за две от общините - Русенска и Ветовска, и ще продължаваме да приемаме още продукти, за да могат да се заредят след това и останалите общини“, обясни Десислава Дивчева от Червения кръст и допълни, че във Ветово програмата ще стартира в сряда, 28-ми март.
Хранителни продукти от европейския фонд за най-нуждаещите ще се раздават също и в Котел, Омуртаг и Попово.
Димитър Йосифов, първият български естраден певец, навършва 90 години точно на 13 февруари. В "Нашият ден" разговаряме с легендата на българската..
В Софийската градска художествена галерия предстои закриване на изложбата "Европа в България. Отражения на европейски художествени направления в..
Слънчевата енергия изпревари въглищата в електроенергийния микс на ЕС през миналата година. В страните от ЕС Слънчевата енергия е генерирала 11% от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg