Днес летището в габровското село Драгановци събира деца от града, любопитни да научат повече за авиоконструирането.
За да запалите интереса в децата към науката и техниката, собствениците на водеща машиностроителна фирма в Габрово организират за пореден път детски лагери за техници и изобретатели.
Част от заниманията е днешната работилница на открито за млади авиоконструктори, в която след наученото на теория се изпълняват практически задачи. С децата ще работят пилот-любител и бивш републикански шампион по авиомоделизъм. В инициативата се включва и научен център "Музейко", както и са предвидени забавления и игри за всички посетители.
С два концерта на 14 и 17 февруари в зала " Катя Попова " в Плевен и в зала " България " в София, Плевенската филхармония ще представи..
В Софийската градска художествена галерия предстои закриване на изложбата "Европа в България. Отражения на европейски художествени направления в..
Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg