Лидерът на БСП Корнелия Нинова определи спора между премиера и президента, относно назначаването на Младен Маринов за министър на вътрешните работи, като безмислен. По думите й, в парламента социалистите ще гласуват против предложените министри от ГЕРБ.
“Бихме се обърнали към двете институции - президентска и МС, защото това са институции в държавата. Десет дена или седем, или колко, една седмица спорят по коя процедура да сменят един неподходящ министър с друг неподходящ министър. Който и министър да смените, с когото и да го смените, уважаеми управляващи, това е агония за държавата, това е печелене на време за оцеляване на правителството на "Борисов 3".“
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg