Парламентарната Комисия по земеделието и храните ще разгледа предложението на Националната гражданска инициатива за забрана на отглеждането, умъртвяването и търговията на животни с цел добив на ценни кожи у нас.
Становището на тази комисия е ключово за успеха на кампанията, подчертават организаторите. Предложението беше внесено в Народното събрание на 22 юни, подкрепено от подписка с над 51 000 подписа. В края на август, в отворено писмо до народните представители, 64 организации за защита на околната среда и животните изразиха подкрепата си за предложението. Проучване на МБМД, поръчано от фондация "Четири лапи", показа, че 75% от българите не намират за оправдано отглеждането и убиването на животни единствено заради кожата им, а 65.6% желаят пълна забрана на отглеждането на животни единствено заради кожата им.
От Гражданската инициатива информират, че желаещите да подкрепят предложението за закриване на фермите за ценни кожи у нас могат да пишат писмо до депутатите в специално създадена за целта интернет платформа.
В интервю за предаването "Хоризонт до обед" председателят на Инициативния комитет на Националната гражданска инициатива за забрана на фермите за ценни кожи Петя Алтимирска обясни, че са били изненадани от краткия срок, в който е постъпила информация за това заседание: "Така или иначе това е една от най-важните комисии, в които предстои да се разгледа предложението. В ресора на тази комисия е именно да се разгледа промяната на Закона за ветеринарномедицинската дейност, която ние предлагаме и в която да бъде включена тази забрана".
Цялото интервю с Петя Алтимирска чуйте в звуковия файл.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
Литературният клуб на Столична библиотека навърши десет години, а на 16 януари е представянето на известния писател Деян Енев в новия формат "По следите..
Ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров посети Либия по официална покана на президента на Университета Гарюнис в Бенгази д-р Азедин Идриси. По..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg