Румен Леонидов избра най-точния момент да представи новата си книга, чиито няколко тиража свършиха много преди официалното и въвеждане в литературния свят.
Клубът на Столична библиотека се превърна в храм вечерта на Страстната сряда – стихове от „Покаяние Господне. Просъници, Бдения, Сънописи“ и църковни песнопения в съвършеното изпълнение на хор „Спасение“ буквално спряха дъха на множеството гости.
А гостите също заслужаваха внимание – представители на българския културен и интелектуален елит, не само столичен, но и задграничен, сред които се открояваше и фигурата на президента Петър Стоянов.
Книгата е създадена по идея на Асен Валентинов-Безлунния, който преди време насърчава Румен Леонидов да запише и развие свои съновидения в поезия. Редактор е Людмила Ламбовска-Мила, нейно е определението „книга, която обгрижва българската душа“, художник е Едо Циротин.
Репортажът, който ще чуете в звуковия файл, е много малка част от продължилото над час представяне на стихосбирката.
За своята нова изложба "Дихотом" в зала "Райко Алексиев" на СБХ Петер Цанев, който е професор по "Психология на изкуството" в НХА, създава специален концептуален персонаж – Дихотом. Дихотомът, по думите на художника, е едновременно експозиция на теоретичен медиум и образна спекулация на неразпозната радикалност по отношение на времето. А в..
След първите две успешни издания, превърнали София в притегателна точка за музикалната индустрия, SoAlive Music Conference & Festival 2025 се проведе от 14 до 17 октомври 2025 г. Събитието отново събра водещи професионалисти, артисти и ключови фигури от цял свят, продължавайки мисията си да бъде мост между талантите на Балканите и глобалната..
Има хора, които не вървят по права линия през живота, а се движат по спирала – връщат се към себе си с всяко ново преживяване, всеки урок и всяко осъзнаване. Миряна Иванова е един от тях – художник по образование, създател по душа и йога преподавател по призвание. Тя е от онези жени, които не просто преподават йога, а я живеят. Пренася древното..
Днес ви срещаме с един човек, чиято история е своеобразен мост между България, Ливан и Австрия. Рами Спасов е роден в Киев, в семейство на българин и ливанка. Детството му преминава между двете страни, но едва десетгодишен преживява загубата на баща си. Тогава майка му взема решение да се върнат в Ливан – място, което за малкия Рами се превръща в дом,..
От 15 до 19 октомври 2025 г. България ще се представи на 77-ото издание на Международния панаир на книгата във Франкфурт – най-мащабното и престижно книжно събитие в света. Традиционно Асоциация „Българска книга“ (АБК) организира Българския национален щанд с подкрепата на Министерството на културата на Република България. Директно от Панаира на..
Аделина Петрова разказва за спектакъла "Доброто тяло или разсъжденията на една актриса относно килограмите, секса и театъра" – постановка, която съчетава..
Международният театрален фестивал "Есенни театрални срещи в Русе" ще се проведе от 20 до 26 октомври в крайдунавския град. Организатори са Катя..
Художникът Йордан Леков представя днес, от 16:30 ч. , в Малката зала на Художествената галерия "Иван Фунев" във Враца изложбата "А-ХРОМ-ИКИ"..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg