Следващата неделя – на 12 май, на голямата поляна в Южния парк ще се проведе единадесетото издание на „Фамилатлон“. Това е безплатен празник за семейството и здравословния начин на живот, организиран за децата и техните семейства от Асоциация „Родители“ и „Академия за родители“. Целта е интересно прекараното време съвместно между родители и деца и възможността те да се забавляват заедно.
По този повод Ива Дойчинова беше поканила в студиото на „Нашият ден“ Яна Алексиева от Асоциация „Родители“, за да разкаже повече за събитието.
„Сърцето на идеята на „Фамилатлон“ е качественото съвместно прекарано време между родители и деца. Преди 11 години така стартира идеята – да имаме пространство, където от една страна наистина да можем да подарим на родителите и децата време, което да прекарат заедно, а от друга страна децата и родителите да могат да изберат различни активности, които ние наричаме „Панаир на възможностите“.
Към момента имаме 57 различни организации, които под шатри ще направят своите щандове. Но по-интересното е, че там няма да има само щандове, на които те единствено да разказват нещо, а всеки участник ще направи някаква демонстрация, ще покаже нещо, което прави и ще покани родителите и децата да се включат – било то спорт, било роботика, било някакъв арт или екология. Тази година ни гостува и един от фермерските пазари и те също ще правят доста интересни работилници.“
Големите атракции ще бъдат „Малкият велопоход“ и семейната играта, наречена „Малката Европа“.
Какво още включва тазгодишния „Фамилатлон“, какво представлява фамилния паспорт и за какво служи той и какви ще са наградите във томболата можете да научите в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg