С каузата „Артисти срещу пластмасата“ ви срещаме в „Нашият ден“ – за да разберете защо български творци се обединиха за намаляване на консумативите от пластмаса за еднократна употреба в заведенията.
Леда Деянска, представител на столичен клуб, и актрисата и певица Лили Гелева са в студиото ни, за да поговорим за политиката на клубовете по отношение на пластмасата за еднократна употреба, за изпращането на едно „Писмо в бутилка“, за възможния „Край на света“, и за отпадъците от собственото им ежедневие.
А кои са другите „артисти срещу пластмасата“? Това са Луиза Григорова - Макариев, Оги 23, Ива Янкулова, Росен Ватев, Лили Гелева и много други, които застават зад новата инициатива Social monday. Social monday e свободна социална трибуна на дебатен принцип, в която различните страни и гледни точки се опитват да се доближат до решаването на наболели социални проблеми.
А първото издание на Social monday получи заглавието Plastic free spirit и се концентрира върху намаляване на консумативите от пласмаса за еднократна употреба в заведенията.
Повече можете да научите в звуковия файл.
В рубриката "Културният ни компас" отправяме една покана за събитие на Българско национално радио . Вокалната група "Радиодеца" ще открие сезона с много песни и настроение днес от 19 часа в Първо студио на БНР . В програмата ще прозвучат познати и незабравими детски песни като "Зайченцето бяло" и "Есен в гората" на Петър Ступел ,..
Продължаваме с едно събитие от родното Черноморие. Tales of Sinemoria е музикален фестивал в Синеморец , който се стреми да докаже, че лятото не е свършило и че морски истории можем да пишем дори в началото на октомври. Днес започват концертите от първото издание на фестивала, а повече за музикантите, които ще се изявят, и за атмосферата в..
Днес в Русе започва петото издание на литературния фестивал "Писмените съкровища на Долен Дунав" . От 18:00 часа в зала "Заседателна" на Регионална библиотека "Любен Каравелов" гостите и жителите на града ще могат да се срещнат с младия писател Боян Боев и да се запознаят с неговото творчество. Боян Боев е роден в град Ямбол..
Днес отбелязваме Световния ден на пощите . За него разговаряме с автора на единствената книга, посветена на историята на пощите и телекомуникациите у нас – г-н Цвети Пчелински. Той е автор и издател на книгата "Извори за историята на пощите и телекомуникациите по българските земи", издадена от издателството на БАН. Попитахме го защо точно на..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" журналистката Мила Василева от русенското издание "Бряг" сподели размисли за автоцензурата, за духа на свободното слово и за спецификата на общуването в един дунавски град. По думите ѝ "Бряг" е медия, която е възникнала сама и се финансира сама , без да разчита на външна подкрепа..
Днес и утре (9 и 10октомври) Университетът по архитектура, строителство и геодезия ще бъде домакин на третото издание на форума "Дни на кариерата –..
"Една уста, едно банджо, един стол, двама души" – така започва описанието на примитивното рокендрол/индъстриъл фолк/musique brute дуо Cantenac Dagar..
Интердисциплинарният фестивал "Театър на чудесата" се завръща с интригуващи научно-театрални постановки, представяния, дискусии и участници от повече от 15..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg