Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Идва ли краят на организирания туризъм?

| обновено на 27.09.19 в 16:51 БНР Новини
Джорджа ди Марки, Лаура Славов, Александър Алексиев и Асен Величков в разговор с Ива Дойчинова в студиото на „Нашият ден“
Снимка: Кирил Чобанов

За международния ден на туризма в студиото на „Нашият ден“ на програма „Хр. Ботев“ гостуваха Александър Алексиев, Джорджа ди Марки, Лаура Славов и Асен Величков – травъл блогъри и продавачи на преживявания.

С тяхна помощ водещата Ива Дойчинова представи един нестандартен поглед върху туризма, отвъд традициите на организирания туризъм.

Според Асен Величков все повече хора се стремят сами да намерят своето място в пътешествието и затова се преориентират към травъл блогърите, които да им предоставят нужната информация за индивидуални преживявания.

За Джорджа ди Марки да си посетил столиците на 15 държави не значи да си ги опознал, туристът трябва да намери нещата, които го вълнуват. Често това е дивата природа.

Александър си спомня, че привлякъл вниманието на гостуващи туристи с изключително богатата птича флора на България. От тази гледна точка фалитът на британския туроператор „Томас Кук" може би дава път на нова тенденция в туризма, смята той.

Ива Дойчинова каза, че тя и дъщеря й са фенове на концертния туризъм и вече са посетили няколко европейски столици, като целта им е била да посетят концерти на техни любими групи и изпълнители.

Чуйте целия разговора на гостите в студиото с Ива Дойчинова в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Интелектът – бихме ли го преотстъпили на машината?

Съществува ли изкуствен интелект, или тази фраза е лъжа, повторена хиляди пъти? Откъде идва интелектът и как се развива? Защо хората имат по-ниско IQ вследствие на съвременните технологии?  По темата около понятието "интелект" в това издание на "Гласът на времето" дискутират главният редактор на сатиричния сайт "Не!Новините" Самуил..

публикувано на 10.02.25 в 18:05

Проблеми и възможности на българските пчелари

На 10 февруари православният свят чества св. Харалампий Магнезийски, покровител на пчеларите. Смята се, че приживе светецът е открил лечебните свойства на пчелния продукт, затова днес се освещава мед. В Деня на пчеларя в "Нашият ден" разговаряме с Явор Кирилов за историята, проблемите, възможностите и добрите практики на българските..

публикувано на 10.02.25 в 10:04

Cupffee – ядливите биоразградими чаши за топли и студени напитки

Зелените новатори на България: Срещаме ви с Иван Бондоков от Cupffee – ядливи биоразградими чаши за топли и студени напитки .  Чашите на Cupffee са създадени от изцяло натурални съставки, без ГМО, изкуствени оцветители, подсладители или консерванти. Издържат минимум 45 минути, без да променят структурата си, дори при напитки от 85 градуса. Това е..

публикувано на 10.02.25 в 09:25
Димитър Панайотов (вляво) и Александър Николов

"Ден" и новият вид журналистика на Димитър и Александър

Димитър Панайотов (журналист) и Александър Николов (фотожурналист) разказват в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" за новата медия за независима мултимедийна журналистика "Ден" , която са създали. Началото Александър и Димитър разказват как преди повече от осем години започват първия си документален проект "Последният дар на човека" ,..

публикувано на 10.02.25 в 09:10
Египетски лешояд

Инициативата "По песента ще ги познаете" – среща на незрящите хора с птиците

За инициативата "По песента ще ги познаете" или как незрящи хора се срещат с птиците разказва в "Нашият ден" Елица Иванова от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП). Целта на БДЗП е да приобщи различни групи от хора към дивата природа в България , за да осъзнаят колко ценно е биоразнообразието. Природата трябва да е..

публикувано на 10.02.25 в 09:04