Пламъците от живия огън в комплекса за гости „Онгъл“ озаряваха лицата на стопаните и гостите от сутринта преди Бъдни вечер. Жители на селото и стопаните Иван Василев и Вени Райкова, шетаха заедно със свои приятели и близки, за да бъде празнична святата нощ преди Рождество Христово и в духа на традициите.
Мнозина са хората от селото или пътници, които идват често в първата къща за гости тук дори за кафе и сладки или гозба, приготвена по старинна рецепта.
„Онгъл“ даде кураж и на други да ремонтират, да стегнат старите красиви къщи и да посрещат гости от страната и света. Благодарение първо на този комплекс, станаха възможни почивките сред природните красоти на Деветашкото плато, разнообразени с вело излети, обучение в езда на кон, излети на коне... В комплекса стаите за гостите носят отпечатъка на старинната подредба, продължават духа на традициите, но условията са осъвременени с всички удобства.
Предаването „Нашият ден“ беше изпратил свой екип в комплекс „Онгъл“ на Бъдни вечер и на Коледа. Към празника с удоволствие се присъединиха и кметът на община Летница – Красимир Джонев, както и председателят на сдружението „Деветашко плато“ – Ива Таралежкова. Техни са разказите за съкровищата на Деветашкото плато и за развитието на селския туризъм тук, започнат от Иван Василев.
"Нашият ден" предлага на своите слушатели втора част на интервюто с Александра Белинова-Морган, правнучка на една от най-видните личности в българската история – Ивaн Евстратиев Гешов – български министър-председател, един от основателите на Българското книжовно дружество; директор в БНБ, чийто подпис стои под първата емисия български левове...
За потенциала на ЛАРП (форма на ролева игра) да се използва за обучение, подобряване на комуникацията, работата в екип, взимането на решения и други полезни неща разговаряме във "Време за наука" с Илина Конакчиева , автор на учебно помагало за използване на ЛАРП игри в образованието. ЛАРП е съкращение от английското понятие Live Action Role..
Какво ни казва за променящия се свят на производителния труд изследването Broken class, Broken Glass – разговор във "Време за наука" с антрополога д-р Димитра Кофти. Д-р Кофти базира своите изследвания на теренни проучвания в България и Гърция. Тя е автор на докторантско изследване върху променящите се трудови отношения в контекста на..
Българите имат малко познания и недобра преценка по отношение на тегленето, оползотворяването и управлението на изтеглен кредит. Поне това казва статистиката, според която един на всеки трима работещи има проблемен дълг. Какво е да си длъжник в България? Кой и как трябва да помогне на хората, изпаднали в неплатежоспособност, да си "стъпят на..
На 22 април 1970 г. в САЩ за първи път е отбелязан Денят на Земята. В проявите тогава се включват повече от 20 милиона американци от всички краища на страната. Като резултат от това събитие се оформя мощно движение в защита на околната среда и са приети законите за чист въздух и чиста вода на САЩ. Идеята е да се привлече вниманието на хората към..
А то значи ангелогласната певица Ася Пинчева от "Мерудия", "Космическите гласове на България" и "Оратница", мултиинструменталистът Георги Маринов - Хорхе..
В навечерието на Световния ден на Земята заедно с учени от Геологическия институт на БАН обсъждаме основните природни ресурси, върху които се гради..
Последното заглавие в репертоара на театър "Възраждане" е приказката "Бременските музиканти" по братя Грим. В тази адаптация на класическия текст..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg