България ще стане по-добро място за живеене и ще бъде предпочитана, когато има промени в три сфери – здравеопазването, образованието и съдебната система. За позитивното в българската бизнес култура, за грижата за социалната общност, за опазването на околната среда – общността на отговорния бизнес отново се обедини в подкрепа на каузи в две от най-важните сфери на обществения живот – образованието и здравеопазването. Неотдавна се проведе 12-ият Годишен благотворителен бал на Българския форум на бизнес лидерите (БФБЛ). Участие във форума взеха столичният кмет Йорданка Фандъкова и Ева Майдел – член на Европейския парламент.
Банкерът Левон Хампарцумян, председател на Българския форум на бизнес лидерите, гостува в "Нашият ден":
"Наша задача е да подготвим основата на икономиката на страната – това е образованието. Образованието създава основата за подреждане на всички останали системи."
"Каузите, които защитаваме, са здравеопазване, и образование. Помощ в борбата срещу рака на гърдата – няколко инициативи с 10 софийски болници. Йорданка Фандъкова е патрон и присъства на нашите събития. Не си представяйте някакви огромни суми. За 11 години говорим за между 350-400 000 лв. Те са отишли много фокусирано. Това не са суми, които биха могли фундаментално да решат проблеми. Това обаче е начин да се опитаме да намерим модел на подкрепа или на по-голяма осведоменост на хората за определени проблеми. Никога не е достатъчно онова, което се прави за образование и здравеопазване." – споделя Левон Хампарцумян.
Евродепутатът Ева Майдел, съосновател на сдружение 2030, което има за цел да модернизира българското образование, заяви:
"Радостна съм да кажа, че съмишлениците на Образование България 2030 с всяка година се увеличават и сериозен пример за това има именно БФБЛ. Искам да поздравя г-н Хампарцумян и всички участници за това, че инвестират време, усилия, идеи и щедрост към основните проблеми на българското образование и здравеопазване. Мисля, че е време българският бизнес да види какво може да допринесе със своя опит. Защото образованието е национална компетенция."
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..
Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..
Теодор Цеков е журналист в седмичния вестник "Филтър" и сайта, носещ същото име. Радослав Диков е също журналист, вече бивш – работил дълги години в Немска редакция на БНР. Сега пише фейлетони. За мухата в студиото, политиката и най-дългата дума в немския език, или "последният да затвори вратата". Полусериозно преди президентските избори в САЩ –..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" след Деня на будителите и в навечерието на второто издание на Деня на четенето, който тази година преминава под мотото "Иновациите започват с четене", Валентина Стоева от фондация "Четене" и фондация "Детски книги" сподели възгледите си за това как да стимулираме четенето сред децата и защо е..
Кой има интерес от грубото и агресивно поведение на политици срещу журналисти, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев ,..
На 6 ноември публиката в Студио 1 на Радиото в София ще се наслади на музикална приказка за различните лица на един от най-чувствените инструменти в..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg