Една изключителна възможност за българските студенти, учещи в български университети, предоставя съвместна инициатива на Стопанския факултет на Софийския университет и фондация „Александър“. Става дума за организирания ежегоден конкурс за две стипендии за лятно училище в едно от най-реномираните бизнес училища в света – London School of Economics /LSE/.
Конкурсът се организира вече 15-а година и е дал възможност за кариерно развитие и обучение, както и за контакти на най-високо професионално ниво на повече от 30 студенти от български университети. За слушателите на „Нашият ден“ Александър Петров – възпитаник на Стопанския факултет на Софийския университет и настоящ партньор в Лондонския офис на американската консултантска компания McKinsey&Company, представи своя проект – фондация „Александър“, с който той, заедно с неговия баща академик Александър Петров, решават да подпомагат български студенти.
Възможността да прекарат едно лято в реномираното бизнес училище, да се срещнат със свои колеги и с преподаватели от най-висока класа е истински трамплин за кариерното развитие на всеки млад човек.
Самият Александър Петров, който сега ръководи отдела за управление на риска за цяла Европа в McKinsey&Company, споделя, че в началото на кариерата му са му помогнали много хора „в подходящия момент“ и това днес го мотивира да предаде нататък този жест.
Кариерното развитие на Александър Петров включва голям опит в капиталовите пазари, ценообразуване на деривативни инструменти, портфолио мениджмънт, той е член на Американския институт на финансовите анализатори /CFAI/ и има докторска степен от Университета във Виена.
Повече за конкурса за стипендии можете да научите от прикачения файл, както и от сайта на фондацията: lse@aleksanderfoundation.org.
"Българската политическа почва" – тази книга на социолога Димитър Ганев се превърна в обсъждано интелектуално събитие – и одобрявано, и критикувано. Идеята му, че политическата култура на българина е определена от различни почвени слоеве и че само чрез сондаж на тези слоеве можем да схванем същността си днес, безспорно е иновативна, но и малко..
В Отворено писмо о т Координаторите на националните изследователски инфраструктури, обекти от Националната пътна карта за научна инфраструктура, до Министерския съвет, Народното събрание, еврокомисар Екатерина Захариева, МОН и представители на медиите учените изразяват тревога от Постановление № 407/22.11.2024 на МС , с което всички..
Инициатива за наземното лазерно сканиране е на кмета на Велико Търново Даниел Панов. Той се обръща с молба УАСГ да направи експертиза заради рушащото се крило на входа на Преображенския манастир, който е паметник на културата. Всяка една интервенция на такива обекти е необходимо да мине през обследване и по-строг контрол, разказва в..
Неотдавна по инициатива на посолството на Израел в България се проведе събитие, което постави акцента върху иновациите и технологиите в управлението на водните ресурси. Темата за управлението на водните ресурси е болезнено актуална за България. В момента има региони от страната, които са в режим на водата. На свой ред Израел е световен лидер..
Историята на българската астрономия, част от световното астрономично познание, е обект на настоящето предаване. Говорим за първия телескоп, използван от българин – Петър Берон с прословутата му "зрителна тръба" станала символ на стремежа на сънародниците ни към изучаване на космоса, и оказала се и върху днешната банкнота от 10 лева. Припомняме си как..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Кратките филми по поезията на 90-те започват турне из страната. Прожекция по стихове на българските автори ще се състои на 10 януари 2025 г. от 18 часа в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg