Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Фондация „Александър“ организира конкурс за лятно училище в LSE, Лондон

Една изключителна възможност за българските студенти, учещи в български университети, предоставя съвместна инициатива на Стопанския факултет на Софийския университет и фондация „Александър“. Става дума за организирания ежегоден конкурс за две стипендии за лятно училище в едно от най-реномираните бизнес училища в света – London School of Economics /LSE/.

Конкурсът се организира вече 15-а година и е дал възможност за кариерно развитие и обучение, както и за контакти на най-високо професионално ниво на повече от 30 студенти от български университети. За слушателите на „Нашият ден“ Александър Петров – възпитаник на Стопанския факултет на Софийския университет и настоящ партньор в Лондонския офис на американската консултантска компания McKinsey&Company, представи своя проект – фондация „Александър“, с който той, заедно с неговия баща академик Александър Петров, решават да подпомагат български студенти.

Възможността да прекарат едно лято в реномираното бизнес училище, да се срещнат със свои колеги и с преподаватели от най-висока класа е истински трамплин за кариерното развитие на всеки млад човек.

Самият Александър Петров, който сега ръководи отдела за управление на риска за цяла Европа в McKinsey&Company, споделя, че в началото на кариерата му са му помогнали много хора „в подходящия момент“ и това днес го мотивира да предаде нататък този жест.

Кариерното развитие на Александър Петров включва голям опит в капиталовите пазари, ценообразуване на деривативни инструменти, портфолио мениджмънт, той е член на Американския институт на финансовите анализатори /CFAI/ и има докторска степен от Университета във Виена.

Повече за конкурса за стипендии можете да научите от прикачения файл, както и от сайта на фондацията: lse@aleksanderfoundation.org.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Д-р Наталия Темелкова

Сладостта понякога горчи...

Метафора с житейски и медицински привкус, която бе отправна точка в разговора с д-р Наталия Темелкова. Формалният повод бе току-що отминалия Световен ден за борба с диабета. Започнахме своята среща с напомнянето, че д-р Темелкова традиционно ни гостува в средата на месец ноември всяка година и нейната компетентност на ендокринолог винаги буди голям..

публикувано на 18.11.24 в 16:35
Крикор Асланян до паметника на Винсент Ван Гог

В музеите на Сезан и Ван Гог в Екс ан Прованс

Поемаме към Екс ан Прованс с пътешественика Крикор Асланян. Той вече е в Монреал, където живее, но преди да отлети го поканих в студиото, за да разкаже за две емблематични места, свързани с Пол Сезан и Винсент Ван Гог. С него се запознахме покрай книгата му "Един софийски малчуган разказва", но се оказа, че е посетил 35 държави и освен в Канада е..

публикувано на 18.11.24 в 12:10
Красимир Стоев

Красимир Стоев: Очаква ни мека зима с повече валежи

"Всеки харесва различно време, включително и ние, синоптиците. Ето сега в това антициклонално, барично поле, което определя времето през последните дни, мога да кажа, че времето е скучно, защото и тези пет изречения, които представляват прогнозата за времето, тя, общо взето, е една и съща. Аз от малък и като синоптик вече, харесвам..

публикувано на 16.11.24 в 11:30
Александра Петкова на връчването на наградите в Катовице

Александра Петкова: Моят проект допълва теорията на Келвин за константните вълни

Александра Петкова от 12.В клас на НПМГ "Акад. Любомир Чакалов" спечели първа награда на Европейския конкурс за млади учени в Катовице, Полша, придружена със 7000 евро и наградата на Стокхолмския младежки научен семинар. Тя ще посети събитията в Нобеловата седмица.  Възпитаничката на НПМГ получи и наградата на Regeneron ISEF, където ще участва..

публикувано на 15.11.24 в 18:05
Михаил Пасков

Изложени ли сме на "технострес" и как да се справяме с него

Навярно повечето от нас, особено принадлежащите към поколенията над 30 години, ще разпознаят у себе си признаците на напрежение, тревожност и дискомфорт пред непрекъснато обновяващите се технологии, средства за комуникация и технологични изобретения. Е, оказва се, че това състояние си има име, а вече се търсят и популяризират стратегии и методи за..

публикувано на 14.11.24 в 17:35