„Вече не помним езика на децата, затова сме забравили, че можем да бъдем толкова големи, колкото са мечтите ни. Но твоето сърце е свободно и ако имаш смелостта да го чуеш, ще успееш да видиш нещата с истински очи. Ще прозреш универсалната истина, която може да бъде изразена само в песента на канарчето, с дъжда, който нежно докосва листенцата на розата или в прибоя на вълната. Щастието не възниква в един момент, в един ден или година. То е в случващото се, в пътешествието на целия ти живот“, Адмирала, „Пазителят на светлината“.
В новата си книга „Пазителят на светлината“ перуанският писател и пътешественик Серхио Бамбарен предлага на читателите интригуваща история за нашата смелост и преодоляването на страхове ни. Книгата ни отвежда на вълнуващо пътешествие отвъд личните ни граници към вътрешната ни светлина и ни напомня, че трябва да намерим смелост, за да открием истинското щастие, което сме изгубили в някое кътче на своето сърце.
„Пазителят на светлината“ разказва любовната история на Мартин – влюбен в морето мечтател, и Паола – красива архитектка, която се страхува да прекоси кристалните стени на своя ум и сякаш няма смелост да чуе сърцето си. Те имат много въпроси за истинските неща в живота, но малко отговори. Не знаят как да полетят към земята на хилядите мечти при толкова житейски ограничения, как да разчупят оковите на света? Тогава един стар, полуразрушен фар ги събира с Адмирала – морски вълк в есента на живота си, който знае тайната на мъдростта, без да е проповедник.
За автора: Серхио Бамбарен е роден в Лима, Перу. Дипломира се в САЩ като инженер-химик, а след това заминава за Австралия. Страстта му към сърфа и пътешествията го отвежда до Югоизточна Азия и бреговете на Африка. В търсене на перфектната вълна пристига в Португалия, където открива целта на своя живот и започва да пише. Днес е автор на 22 книги, преведени на повече от 40 езика и издадени в многомилионни тиражи в над 70 страни по света.
„Пазителят на светлината“ е втората книга на перуанския писател преведена на български след „Плажът на мечтите“, която носи световен успех на автора.
В aртпространството на галерия Heritage, новият aртцентър в сърцето на София, е представена самостоятелна изложба на художника от старата школа майстори – Симеон Кръстев, която е обединена под мотото "2 in 1". Вернисажът колаборира две различни техники, а именно, акварел и маслена живопис. Откриването на експозицията предизвика жив интерес в..
Каква е разликата между западните и източните книжни панаири и форуми за литературен обмен? Как читателите в арабския свят се сдобиват с хартиени копия? Кои международни практики биват успешно интегрирани на българска почва и какъв е пътят на една книга от написването ѝ до преводи и чуждестранни издания? Гост на предаването "Литературата. Начин..
Професор Боян Добрев е ръководител на катедра "Стенопис" в Националната художествена академия и е доктор по изкуствознание и изобразителни изкуства. Създател е на множество мултимедийни реализации за нуждите на Министерството на външните работи, Софийски университет "Св. Климент Охридски", Министерство на икономиката, Посолството на САЩ в България,..
Илюстраторката и графична дизайнер Александра Рамирес е базирана в Лондон вече повече от 10 години. Нейната работа е насочена към дигиталния дизайн, но в изложбата си Slam Dunk в столичното галерийното пространство L44 Рамирес изразява огромната си любов към спорта и баскетбола, експериментирайки с техниката ситопечат. Александра е специализирала в..
Със своя "НЕпътеводител за Италия от А до Я" блогърът и пътешественик Иван Кръстев потапя читателите в магията на така наречената "Страна на Ботуша". Кръстев работи в строгата сфера на финансите, но неговата страст е пътуването. Като пишещ пътешественик той членува в Асоциацията на журналистите и писателите по туризма (АБУЖЕТ)...
Австралиецът Саймън Бони (р.1961, Сидни) и групата му Crime & The City Solution пристигат за първи у нас в понеделник, на 2 декември, за да..
Две от късните реформаторски опери на Кристоф Вилибалд Глук бяха изпълнени в две водещи белгийски музикални институции – във Фламандската опера в Антверпен..
Тази година Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН) отбеляза своята 70-годишнина. ЦЕРН е основан от 12 европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg