Поппевицата Роси Рос е и поетеса и автор на 2 стихосбирки. Втората се казва „Любов“ и преди няколко дни тя трябваше да бъде представена в Клуба на журналистите, но извънредното положение я отмени. Роси ни най-малко не се притеснява от това, защото се чувства доста отговорна в тези непознати за нас времена.
За музикалната кариера на Роси и за нейните пет албума, издадени досега, се знае много повече, отколкото за литературната ѝ кариера. Има издадени пет албума и още отпреди десетилетия работи с известни композитори като Борис Чакъров например.
Става певица на годината през 1994 година и работи с Биг бенда на Националното радио – тогава с диригент незабравимия Вили Казасян.
Освен че е живяла на много места в Европа, и освен че винаги има своята гражданска позиция – във всичките ѝ аспекти – тя е една от малкото певици – решили се преди десетина и повече години да пеят в НАТО-вските бази по време на отминалите вече войни.
А дали намира нещо общо между войната и днешните тревожни времена?
За нея войната си е война, а днешното време – неразбираемо време на невидима заплаха. Но общото според нея в тревожни времена е – дух, съпричастност и не на последно място – вяра в хората и дори в медиите – да се чувстваме по-спокойни.
С Мила Искренова , гост в "Нашият ден", разговаряме за танца, българската културна сцена и темите, които я вълнуват. Повод за разговора е 65-годишнината на водещия хореограф в съвременния танц, един от посланиците на културата в инициативата на БНР. Освен хореограф на известни български танцови групи, Искренова е и автор на книгите "Радостта..
Регионалният археологически музей в Пловдив всеки месец организира "Срещи с археологията", насочени специално към хора в пенсионна възраст. Февруари е месецът на любовта и виното, но и на археологията, затова днес ще се състои среща, посветена на траките и виното. Екатерина Илиева, експерт изложби и събития в Регионалния археологически..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва указа за основаването на Държавното рисувално училище . Така започва началото на една от най-значимите институции в културната история на България, която изиграва решаващо въздействие върху..
Наградата на София, която връчва Столичната община за принос към изкуството на киното, тази година ще получи големият хърватски режисьор Райко Гърлич, съобщиха организаторите на фестивала, който ще се проведе от 13 до 31 март. Филмите на Гърлич смело и честно разкриват болезнените истини на Балканите, улавяйки сложността на човешките взаимоотношения..
Актьорът Теодор Папазов дава още един ракурс към темата за зависимостите в "Какво се случва". Известно време той играе документалния моноспектакъл "Чист", базиран на истории на зависими, а познава добре силата на преживяното, защото за него това е и лична история. "За мен думата чист има доста силно значение, защото преди десет години и аз бях..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg