Д-р Филианна Филипова се оказва във фокуса на прожекторите преди около година, когато решава да предложи в социалните мрежи безплатно стоматологично лечение на хора в нужда. Социалният експеримент я води и до трудни моменти, и до резултати, както и до полезни изводи. Част от тях са, че българинът пренебрегва профилактиката и вярва, че задълбочени проблеми могат да се решат с вълшебна пръчица. Последното води до необратими процеси и загубата на дентално здраве.
Като главен герой в „Нашият ден“ д-р Филипова дава конкретни съвети за подхода към децата преди посещението на стоматологичния кабинет, както и призовава слушателите в условията на пандемия да се обръщат към стоматолога само при спешна нужда и силни болки. Сега не е момент за дълги лечения, за които не е имало време през цялата година. Ако един пациент е носител на вирус, той може да зарази не само стоматолога, но и останалите пациенти.
Защо и как д-р Филианна Филипова избира професията на стоматолог, какво е значението на красивото име, което носи, и какво ѝ помага в трудни моменти – чуйте още в звуковия файл.
Случвало ли ви се е някой ваш познат или приятел да ви сподели, че отива в храма, за да благодари на Бога за едно или друго благодеяние, което е получил или за радостта и щастието, които са го сполетели? Много рядко, нали? В днешното евангелско четиво за 10-те прокажени става дума точно за това как ние хората не сме свикнали да благодарим на..
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и оценка на дейността по отношение на противодействието на незаконната миграция, на трафика на наркотици и като цяло, на съвместните действия по противодействие на организираната престъпност. Поводът за..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения, защо проверителите на факти не са цензори и какво представлява работата им. "Проверителят на факти работи журналистическа работа. Не в нейната цялост, но тук специализацията е в откриването на факти..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно? Кампанията "Антидума" в Германия съществува от 1991 година и оттогава разглежда термини и изрази, които, по мнението на експертите, нарушават принципите на човешкото достойнство или имат негативен..
Тийнейджърският гняв – същинска електроцентрала. Това е темата на тийнейджърския подкаст "Импулсът в мен". Споделяме какво мислим и разглеждаме съветите на психолозите: Сещайте се, че никой не е съвършен, дори и вие. Понякога намалявайте малко претенциите и признавайте грешките си. Опознайте чувствата си. Когато се ядосате,..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
17-ото издание на MENAR се открива днес с йорданския филм "Дано да е момче!" – критика на патриархалните нрави в повечето страни на Близкия изток. Можете..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg