Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как се справят децата и семействата в риск по време на пандемия

Когато сме много, и малкото е много!

Снимка: detebg.org

Как се справят децата и семействата в риск в тази ситуация? Ре:Дарител е безсрочна програма за индивидуални дарители. Чрез нея всеки може лесно, безопасно, бързо и удобно да стане дарител на сайта на фондация "За нашите деца". За това разказва подробно Гергана Павлова, старши експерт Събития и кампании на фондация "За нашите деца", в ''Нашият ден''. 

"В момента сме изправени пред много тежка ситуация за децата и семействата, които подкрепяме. В момента спасяваме, ако преди 1 година можехме да говорим за развитийни дейности, то сега сме се върнали към осигуряване на базови нужди – хранителни стоки от първа необходимост... Изключително важна базова подкрепа."

Гергана Павлова цитира статистика, която показва, че 40% от децата в България живея в бедни семейства. "За съжаление след Covid-19 този процент може и да се вдигне. В тази ситуация – повече 2 месеца – много хора изгубиха работата си и трудно ще се преориентират да си намерят нова работа и двата месеца ще станат повече и ситуацията ще стане още по-сложна.

Фондация „За нашите деца“ продължава активно да работи с децата в риск и техните семейства по време на пандемията, свързана с Covid-19Много родители губят своята работа и стабилност – ключов фактор за семейното благополучие и сигурността на децата. Най-ценният капитал на нашето общество са именно децата ни! Подкрепете ги сега! Когато сме много, и малкото е много!"

Гергана Павлова разказа историята на Ани, която е на 26 години и има 5 деца и се грижи сама за тях.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Амир Горен

Амир Горен: Ще запомня миризмата на кръв и омраза

Полковник Амир Горен, утвърден международен експерт по въпросите на антитероризма, ветеран от 8 войни, активно участвал в стотици бойни действия, който има 42-годишен опит в областта на отбраната и сигурността към  IDF  и е съосновател на отряда от командоси "Маглан", разказва за първи път пред слушателите на БНР, в "Мрежата", от първо лице, за..

публикувано на 04.10.24 в 16:45

Игровизация в образованието: Основен акцент на Sofia Game Night

Малко по-малко от месец ни дели от една от най-очакваните вечери за гейминг общността – голямата нощ на игрите, позната като Sofia Game Night. Това е най-голямото събитие за видеоигри, мобилни приложения и настолни образователни игри в България. За втора поредна година събитието ще включва не само изложби, но и лекционна част, в която ще се..

обновено на 04.10.24 в 14:12
ОД на МВР в Пловдив

Защо бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР - Пловдив води дълга съдебна битка

Защо в продължение на две години бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР (полицията) в Пловдив води битка в съда и иска да докаже, че неговият отдел е бил преструктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната дирекция на МВР Димитър Балев? Какъв е Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив? Той води 2-годишна съдебна битка в опит..

публикувано на 04.10.24 в 13:25
д-р Ани Шкодрова

Защо пациентът и терапевтът трябва да "кликнат", или за важността на доверието в терапията

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" имахме удоволствието да разговаряме с д-р Ани Шкодрова – психиатър с дългогодишен опит и съосновател на център "Емпатиум", посветен на психичното здраве и възстановяването. В интервюто тя сподели важни неща относно терапевтичния процес и значимостта на доверието между пациента и терапевта...

обновено на 04.10.24 в 12:27
проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Толошанова

Какво се случи на конференцията във Виена, посветена на арбитража в Югоизточна Европа?

Какво се случи на конференцията във Виена, посветена на арбитража в Югоизточна Европа? За новите технологии и сигурността, и свързаните с тях особености на арбитражното производство – разказва  проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българската стопанска камара, най-младата жена – професор по право, дългогодишен консултант на "Законът и..

публикувано на 04.10.24 в 12:25