Онлайн граждански диалог с комисаря за иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж Мария Габриел ще се проведе на 9 май (събота) от 11 ч., съобщи представителството на Еврокомисията в България.
Разговорът, който ще продължи до 12 ч., ще се излъчва на живо в програма „Христо Ботев“ на БНР, по БНТ 2, във Фейсбук и на интернет страницата на Представителството на ЕК в България.
Темата на дебата е: „Ден на Европа 2020: Още по-силни заедно. Европейска солидарност по време на криза“.
Комисар Мария Габриел ще даде информация за мерките, които ЕС предприе в помощ на държавите-членки и ще отговаря на въпроси на гражданите за най-силното ни оръжие срещу кризата – науката и иновациите.
Въпроси към комисар Габриел може да се задават директно във Фейсбук събитието или в платформата https://www.sli.do/, където трябва да се влезе с хаштаг #EuropeDay.
Какво е значението на европейската солидарност и защо можем да се справим с кризата единствено заедно? Как европейските научни изследвания ще доведат до решение на глобалната криза? Кои са поуките от дистанционното обучение и какво е бъдещето на образованието? Каква подкрепа оказва ЕС на културния сектор и спорта? Тези и други теми ще са сред обсъжданите в продължение на един час в Деня на Европа, когато се навършват точно 70 години от историческата Декларация на Робер Шуман.
От 10,30 до 11, 00 ч в предаването „Семейно радио“ на програма „Христо Ботев“ слушателите ще бъдат информирани за предстоящото включване с оповестяване на темите, възможностите за задаване на въпроси и други информации свързани с ресора на българския комисар.
До края на годината може да бъде намерена ваксина срещу Covid-19. Такава увереност изрази българският еврокомисар Мария Габриел по време на онлайн граждански диалог, посветен на днешния Ден на Европа. Тя посочи, че в момента ЕС разполага с над 150..
Легендата разказва, че старовремската софра и рецептите, съхранени в семействата и родовете на русенското село Бабово, са завещани от баба Ханджийка. Селото е на 1 км от главния път между Русе и Силистра и от древни времена там имало ханче, което..
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и..
Колкото е необяснимо абсолютното, толкова е необяснимо и това, което ни подтиква към неговото търсене, смята актьорът Стелиан Радев. Той влиза в ролята на..
"Йерма" от Федерико Гарсия Лорка е най-новото заглавие в афиша на Yalta Art Room. Премиерата на спектакъла е на 16 и 24 февруари от 19.30 ч. на..
Кои са митовете за страшния интернет? Каква е представата на родителя за неговото дете в социалните мрежи? Къде е то – в страшната гора, в която са..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg