Проектът на Анжела Минкова „Да направим същества с парчета от всемирната хармония“ е създаден по време на изолацията вследствие на разпространенията на новия коронавирус. Художничката провежда онлайн обучение и в кратки видеа споделя дългогодишния си опит в нестандартното правене на малки фигурки от естествени материали.
„От доста години в работата си като художник използвам част от моите пластични произведения – асамблажи, всякакви материали, които събирам от различни места. Те са от всякакво естество и материи - камъчета, миди, всякакви черупки, мъниста, кори, копчета, парчета теракота, клони, дантели, пера, стари бижута, парчета дърво, парчета счупени чинии, чаши и друга керамика, стъкълца, изгорели крушки, стари ключове, монети, пирони, капачки, кости, дъсчици, пружини, механизми от часовници, костилки от различни подове, метални елементи, части от кукли или играчки, картони и много и други на пръв поглед непотребни обекти на човешката и природна дейност.
В процеса на хрумването ми и работата ги съчетавам в неповторими асамблажи, като развихрям въображението си, вдъхвам живот и те го заживяват. Правила съм и изложби с подобни скулптурни обекти.“, споделя Анжела Минкова.
В заниманията се включват деца и възрастни, които с подбрани от тях материали създават своите малки фигурки.
По време на виртуалните срещи художничката показва целия процес и технологията на изработване на пластичните същества, които развихрят въображението на участниците и им помагат да се почувстват по-добре.
Вече има създадени и колективни произведения от членовете на цели семейства.
Предстои да бъде организирана виртуална изложба от всичките произведения на участниците.
Проектът „Да направим същества с парчета от всемирната хармония“ е подкрепен от програма „Солидарност в културата“ на Столична община.
Видеоклиповете, с онлайн уроците на Анжела Минкова, може да гледате тук.
Кои са ефективните подходи за финансиране на кино – разказва продуцентката и режисьорка, авторка на книгата "Нови методи за финансиране на кино в България и Испания" Истории от дълбините на душата и интересите на сърцето – към тях се насочва Десислава Томова. Тя живее и работи като независим продуцент, режисьор, сценарист и писател в Малага,..
Новелата "Детска история", част от тетралогията "Бавно завръщане" на носителя на Нобелова награда за литература Петер Хандке, става основа на представление със същото име. Сюжетът обхваща десет години от живота на един мъж, който отглежда сам дъщеря си след раздялата с нейната майка. "Детска история" обаче е и история за самотата и..
В епизод 565 "Трамвай по желание" представя на своята публика актуалния профил на възрастния младеж "Николай Бинев". Става дума, разбира се, за Младежкия театър "Николай Бинев", който в началото на 2025 г. ще чества своята 80-годишнина. В подножието на юбилея "Трамвай по желание" подгрява събитието с теми, профили и личности от днешното..
115 години от рождението на поета Никола Вапцаров се навършват на 7 декември. Годишнината беше отбелязана с представяне на двуезичен сборник с избрани негови стихотворения, озаглавен "Ще те целуна и ще си отида". Юбилейното тържество се състоя на 5 декември в зала 7 на НДК. Тази вечер в Къща музей "Никола Й. Вапцаров" на адрес "Ангел..
Дружеството на пловдивските художници (ДПХ) откри традиционната Годишна изложба в Градска художествена галерия – Зала "2019", озаглавена "Живопис, графика, скулптура и N-форми". Това събитие, с което по своеобразен начин художниците в града изпращат старата година, е повод да бъдат връчени и Годишните награди на ДПХ. За обявените..
По време на нестихващите проевропейски протести в Грузия се чу и изпълнението на "Мравалжамиер" – многогласието, популярната песен, пожелаваща дълголетие..
Всички знаем кой е княз Александър фон Батенберг, първият владетел от Третото българско царство – роден във Верона германски принц, участник в..
Какви са особеностите на пропагандните наративи, коментира във "Въпреки мрежата" доц. Милена Якимова , преподавателка в СУ "Св. Климент Охридски" и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg