Кризата даде началото на проекти, които се оказаха жизнени и продължават да се развиват и в нормализиращата се ситуация и да чертаят посоки за излизане от кризата.
Такава се оказа платформата "Купи изкуство - подкрепи художник". Тя започна като група във фейсбук, бързо достигна максимално допустимия брой 5 000 членове, набра огромна популярност и предизвика интереса както на самите художници, така и на купувачи и колекционери.
Платформа даде възможност на художниците в условия на изолация да показват и продават своите работи. Тя продължава да се развива и донякъде да попълва дефектите на програмата за насърчаване на артистите и художниците.
В момента групата наброява над 15 хил. участници. Своеобразната виртуална галерия създаде модел на директно общуване между творци и любители на изкуството и потенциални купувачи и този модел се оказа работещ.
В продължение на виртуалната галерия, хората, които стоят зад проекта - Петко Дурмана и Надежда Розева - организират и "физическо" изложение. То ще се състои на 26, 27 септември на Платформа А6 зад НДК. Там арт-ценителите ще могат да се запознаят и физически с авторите и творбите, които вече познават виртуално.
Повече за живота на платформата "Купи изкуство - подкрепи художник" разказва Петко Дурмана.
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
В редакция "Хумор и сатира" знаем, че всичко е измама, но това не е причина да не търсим постоянно истинското. Какво сме открили тази седмица можете да разберете в неделя, веднага след новините в 18 часа , когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Татяна Лолова, Васил..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T очно на 29 ноември в Общински културен институт "Красно село" от 19 часа Виктор Топалов, създател на "Бохемска София", ще пропътува през историята, спомнените и легендите за поета, за да се озове..
Една одисея, която не е на Омир, не е на Джойс и говори от името на българките в чужбина. Елица Георгиева пристига от Франция, за представянето на най-новия си роман "Одисея на момичетата от Източна Европа" във Френския институт. Това е вторият роман, който Георгиева пише на френски, след дебютния "Космонавтите само минават" ...
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
"Опитвам се да правя хубава музика и не искам да слагам някакви ограничения и знаци" – думи на пианиста, композитор, аранжор и диригент Ангел Заберски...
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg