Човекът, който носи във фотоапарата си спортната история на България, Бончук Андонов гостува в рубриката "Главен герой". Негови снимки са украсявали страниците на почти всички печатни издания в България. Той е навсякъде, където има метри, точки, хронометри, топка...
Поводът за гостуването му е излизането на книгата "България на Олимп" - издание, събрало за първи път историите на всички 48 олимпийски шампиони на страната.
„България на Олимп“ открехва завесата на живота и успехите на героите, но не само на шампионите. С фотосвидетелства, с визитки и с пътя им до медалите са представени всички 289 български призьори от олимпийските игри. Паметни моменти, запечатани с любов и уважение от хората зад камерата.
"България дълго време не е имала официален фотограф по време на олимпиадите. Доколкото имаме фотосвидетелства от паметни мигове, те са създадени и благодарение на личните усилия на фотографи, които са пътували полу-командировани и на собствени разноски по спортни състезания.
Професията и присъствието на фотографите е била пренебрегвана. Полагани са усилия в делегацията да бъдат включени приятелки и съпруги, но не и спортен фотограф" - разказва Андонов.
Чуйте историята му, която се развива паралелно с историята на спортната фотография у нас. С времето техническите средства и медиите се променят, неизменна остава любовта на Андонов към спорта.
Лентата му е уловила не само триумф и победи, но и паралелните сюжети, които съпътстват пътя към успеха.
В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..
Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..
С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg