Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителността като явление и начин на живот

Снимка: Фейсбук страница

Истинското добро е анонимното добро – така  казваше един учител от Изтока. Но в днешното ни време на бързи комуникации и дигитални реалности анонимността е трудно постижима. Най-малко защото в социалните мрежи се организират, разгласяват, а и контролират кампании, обявяват се резултатите.

Често се включваме без да си задаваме въпрос какво представлява благотворителността; как говорим за нея.
"Разказ за благотворителността" – това  беше част от последното издание  на „Познати и непознати“.  Какво представлява тя като явление; как разказваме за нея, какво ще рече комуникация на благотворителността – за всичко това разговаряхме  с доц. д-р Евелина Христова – преподавател в Департамент „Масови комуникации“ на НБУ;  автор на книгата „Комуникацията на благотворителността“.

Гост в студиото беше Лео Кадели – основател на платформата „Приятели, помагайте!“. По телефона пък се включи и г-н Емил Карамаринов – пенсионер в инвалидна количка, получавал нееднократно помощ от Лео Кадели и неговите съмишленици. И както обикновено се случва, разговорът започна с малко история. Чуйте:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пипков в Париж

В България е било време, когато талантливите ѝ синове и дъщери са имали възможност да учат при водещи представители на културата в Западна Европа и там на дело да доказват огромните си способности. Това става и с композитора Любомир Пипков, един от най-големите български музиканти, автор на операта "Янините девет братя" и на още толкова много..

публикувано на 09.04.25 в 17:03
Акад. Богдан Петрунов

Академичен поглед...

Върху значими проблеми дискутирахме заедно с акад. Богдан Петрунов. Опитен учен, лекар и преподавател, дългогодишен ръководител на Националния център по заразни и паразитни болести, акад. Петрунов е доайенът на българската алергология. Много са неговите ученици и последователи, а лично той едва преди няколко месеца прекрати активната си лекарска..

публикувано на 08.04.25 в 17:54
Мария Николчева и Емануил Христов

Образованието на ромските деца – единственият път за измъкване от бедността и надежда за по-добро бъдеще

По повод 8 април – Международния ден на ромите , гости в предаването "Другият до мен" бяха Мария Николчева и Емануил Христов. Мария е учител в начален етап в ОУ "Кочо Честименски" в с. Динката, област Пазарджик. В момента преподава в 4 клас на деца роми – някои са от семействата са с добри финансови възможности, а други са многодетни и под..

публикувано на 08.04.25 в 14:31

Литературата в училище – да поговорим за съдържанието, но и за смисъла и целта

Темата за литературата в учебната програма на децата ни тлее и периодично припламва в публичното пространство, подета от различни говорители, водени от различни подбуди. Масово възпламеняване предизвикват обикновено медийни заглавия от сорта на: "Махат Вазов, Ботев, Вапцаров…". Дали обаче обществото ни е готово за сериозния разговор по същество..

публикувано на 08.04.25 в 13:20

Звезден прах, или невидимите частици, които ни заобикалят

В днешното издание на предаването "Време за наука" имахме възможността да се потопят в темата за звездния прах и космическите явления, благодарение на д-р Петя Янчулова Мерика-Джоунс , гост-лектор на "Следите на сътворението. Звезден прах." , събитие на Рацио, привлякло вниманието на мнозина, любопитни за тайните на вселената. Звезден прах:..

обновено на 08.04.25 в 13:20