В българското общество хем битува мнение, че образованието е нещо важно, хем витае една представа, че учители стават само хора, които не умеят друго. За щастие, тази нагласа се променя, а я променят хора като днешната гостенка на рубриката "Главен герой" – Леда Аврамова.
Аврамова загърбва успешната си кариера в областта на комуникациите и връзките с обществеността, за да се отдаде на нещо, което я влече истински – да бъде учител.
"Чувствам се по-успешен учител, отколкото преди бях успешен пиар. А за да си успешен учител, не трябва да спираш да учиш и не трябва да спираш да обичаш децата. Да си с отворено сърце. Освен знанията, е много важно в час децата да са спокойни и уверени, а това няма как да стане, ако не усещат обич.
Ако решенията зависеха от мен, бих дала на учителите свобода да си вършат работата и заедно с нея – задължение да я вършат качествено. Да преподават каквото и както преценят за най-добре за своите ученици. И едновременно с това бих повишила изискванията. Това не означава да се увеличи броят и обемът на хилядите тъпи хартийки, с които си губят времето, симулирайки дейност – основен похват в т.нар. "реформи", казва тя и признава, че именно бюрокрацията я натоварва, а не същинската работа с децата.
Личността на учителя е много важна, но и условията, в които той е поставен, не са маловажни", чуйте гласа на съвременния учител, защото това пък е роля на всички нас като общество – да слушаме повече хората, които учат децата ни.
През 2025 г. фермерският пазар във Варна отбелязва своята десетгодишнина, готвейки се за все по-успешни и богати събития, с все повече интерес от потребителите. Според Никола Куташки, един от организаторите на пазара, успехът на начинанието в бъдещето е повече от сигурен, защото освен качествена храна, фермерските пазари създават и безценна..
Депутатите от комисията по здравеопазване към НС приеха на първо четене три законопроекта, отнасящи се до правилата за минималното заплащане на персонала в болниците у нас. Два от тях обвързват възнаграждението с процент от средната работна заплата. Третият законопроект предвижда праговете за категориите персонал да се договарят чрез колективен..
В ефира на предаването Lege Artis , Силвия Гордеева – управител и съучредител на фондация "Живот със сколиоза", повдигна важен въпрос, свързан с липсата на цялостно финансиране от страна на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за ортопедични корсети, използвани при лечение на сколиоза. Гордеева сподели, че фондацията е отправила..
С наближаването на въвеждането на еврото в България, фармацевтичният сектор се подготвя усилено за предстоящите промени. В ефира на предаването Lege Artis , председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов коментира опасенията на аптекари и пациенти относно възможен хаос при преминаването към новата валута. По думите на Маринов,..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. Четирима души..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е..
Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg