"Макар и виртуално, България прие, домакинства и излъчва от София посланията към земляните и поетите ангажименти за бъдещето на човешкия вид от страна на държавните глави на над 70 държави. Практически координирани от правителствата на Великобритания, Франция, Италия и ООН, технически тези послания бяха изпратени от тук – София, България" – изтъкна Пламен Русев, председател на платформата Webit.
България беше домакин на Climate Ambition Summit 2020, чиято цел бе да чества 5 години от Парижкия договор и даде начало на събирането на 100 милиарда долара фонд за справяне с климатичните промени.
"За 6 часа целият свят беше свързан с нашия хъб и студио в София! За 6 часа виртуалните домакини на световните политически и бизнес лидери в дигиталното пространство бяхме ние – с български IP адреси, с млади българи, които посрещаха в нашия виртуален дом в България и подготвяха световните лидерите, за да изпратят посланията си към жителите на планетата.
Целта е създаването на един 100-милиарден фонд, който да послужи за основа на проекти, подпомагащи зелените решения в посока намаляване на твърдите горива и преминаване към възобновяеми източници.
Какво означава, че една нова компания беше избрана от ООН и няколко правителства за партньор на това най-важно за човешкия вид събитие от тази година? Че има една-единствена разменна монета в този свят, независимо дали сме в икономическа криза, Covid или нещо друго, и тази монета се нарича доверие. Ние бяхме единствената платформа, на която целият свят избра да се събере за 6 часа.
Идва краят на икономиката на ограничените ресурси. Ние бихме могли да сме изключителен източник на развитие заради интелекта, потенциала, природата – и това не е клише.
Всяка минута от тези 6 часа, всяка секунда от тези 360 минути, всеки миг от тези 21 600 секунди беше едно от най-тежките изпитания. Само миг невнимание на една от стотиците връзки, технологии, компютри, сървъри, човешки ръце и активности, които координираш, може да провали работата на десетки хиляди хора, институции, правителства... и живота на милиарди човеци! И тази отговорност бе понесена от момчета и момичета от екипите ми, най-младите от които на по 23-24 години!
Аз вярвам в по-доброто бъдеще именно защото съм заобиколен от хора като тях. И те са тук, с мен в България. И светът им се довери именно на тях", аргументира оптимизма си Пламен Русев – "Главен герой" на "Нашият ден" в деня на зимното слънцестоене.
Журналистът и пътешественик Васил Велев споделя своите мисли за различните видове управления в Азия. Наследствени демокрации или наследствени монархии? Общото между Дюран Дюран, Баден-Баден и народнодемократичната република. За един султанат, бивша руска стриптийзьорка, един крал и военните режими. Икономика, богатства, коне и кучета, рак и водка...
Забавянето на мрежата е проблем, с който се сблъсква всеки, независимо дали у дома, в офиса или някъде навън. Забавянето може да се дължи на различни причини – от претоварени рутери до проблеми с честотната лента. Докато разглеждаме причините, ще предложим практически стъпки за отстраняването им. Бавният интернет професионално се нарича..
Центърът за книгата и департамент "Медии и комуникация" представят днес монографията -"ПР и изкуствен интелект"- автори Десислава Бошнакова и Евелина Христова. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в книжарницата на корпус I на Нов български университет. Повече познания за човешкия интелект ще ни помогнат да разберем изкуствения Водещ ще..
Започна записването за конкурса "Сайт на годината" , който се провежда за осми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите, и тенденциите в развитието на българската уебсреда в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб". Конкурсът е насочен към собствениците и създателите на сайтове и..
Как институците, неправителствените организации и бизнесът могат да работят заедно за съхраняването на културното наследство в България? Каква е ролята на гражданите и как можем да изградим устойчив интерес към темата "наследство"? Отговори на тези въпроси търсим в разговора с арх. Дора Иванова – основател и управител на фондация "Проект..
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти,..
Представете си ярко розово езеро със захарно бели облаци… във водата. Трудно е дори за разюздано въображение. А такова място съществува! Селото около..
Първите стипендии "Контрасенсус" за млади учени и насърчаване на изследователското любопитство, в чест и памет на проф. Ивайло Дичев, бяха връчени в края..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg