„Първата ми среща с Варненския театър е преди 35 години, защото аз на 18 години започнах работа като реквизитор там. Чак 4-5 години след това станах актриса. Сигурно е клише, но аз никога не съм искала да се занимавам с нищо друго, може би защото съм израснала в театъра покрай майка ми – тя беше дълги години музикален ръководител в Кукления театър, след това в Драматичния театър. Моето детство е минало в салона на двата театъра и аз наистина нищо, нищо друго през живота си не съм си представяла, не съм си мечтала. И слава на Бога, че някак си това нещо се реализира и моят път се пресече с театъра. Актьорската професия е чудо, тя е божествен подарък, за което аз съм безкрайно благодарна на съдбата. Дори не искам да си мисля какъв щеше да бъде животът ми, ако той не беше свързан с театъра. Театърът наистина ме спасява – спасява ме от собствените ми страхове, от собствените ми демони, от мен самата. Аз най-пълнокръвно дишам, когато вляза в театъра”, разказа в рубриката „100 години Варненски театър” актрисата Веселина Михалкова.
2021 година е юбилейна за Драматичния театър „Стоян Бъчваров” – на 12 март трупата ще отбележи 100 години от създаването на първия професионален театър във Варна.
Рубриката „100 години Варненски театър” представя актьорите, които творят днешната биография на театъра столетник.
Мартин Кръстев (2000) е от Хисаря, но споделя, че домът му е някъде между Асеновград и Лисабон. Живее в София, където се занимава с трудова психология. В свободното му време можете да го видите да помага като доброволец, да чете книги или да търси нов любим десерт. Лауреат е на четиридесетото издание на Национален младежки конкурс за поезия "Веселин..
"Целият свят е сцена и ние всички сме актьори." Може би банален израз, когато се опитваме да говорим за театър, живот и изкуство, но както знаем, в клишетата е истината. Особено при разговор с д-р Сава Драгунчев, който освен актьорското си образование в НАТФИЗ "Кръсто Сарафов" е специализирал и актьорско майсторство в Кралския Шекспиров театър,..
На 16 януари в "Топлоцентрала" е премиерата на спектакъла "Представление и наказание" на Иван Станев и Ф. М. Достоевски. Адаптацията и режисурата са на актрисата Касиел Ноа Ашер, която изпълнява и една от роилите в представлението. Касиел определя пиесата "Представление и наказание" като трансгресивна до бруталност "реплика" върху романа на..
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди 147 години, се ражда Пейо Тотев Крачолов, оставил своята незаличима следа в българската културна история под псевдонима Пейо Яворов. Поезията на Яворов е уникална и неповторима, с дълбока..
Лъчезар Лисицов , журналист от "Клуб Z", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" какво е да си парламентарен репортер днес. "Повечето..
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg