На 26 февруари излизат резултатите от второто национално проучване на състоянието на корпоративната социална отговорност (КСО) и устойчивост в България 2020.
Проучването дава отговори на въпросите – какви са стратегиите и практиките по корпоративна устойчивост и обществена отговорност (КСО) на ТОП300 работодатели в страната и как се променя професията на КСО специалиста?
Темата коментира в “Нашият ден“ Марина Стефанова, преподавател от Стопанския факултет на Софийски университет.
Състоянието на КСО в България
“Ако обобщим, корпоративната устойчивост и отговорност все повече става един от предпочитаните начини на управление на големите компании и на тези, които искат да имат дългосрочна визия за развитие. Те имат все по-професионален подход по тази тема. Не е нещо, за което разчитат на еднократни решения или дейности или единични проекти, а напротив тя се внедрява ДНК-то на дадената компания. В начина, по който тя прави своя бизнес.“
“Това, което виждаме, е, че 9 от 10 от запитаните компании имат внедрен международен сертификат, по който работят. Система, с която проследяват дейностите си. Планират, отчитат, управляват тези процеси в компанията и не само, ами имат и доста добро ниво на прозрачност. Над 80% от тях публикуват свои собствени отчети, в които демонстрират не само постиженията и проектите си, но и бъдещите си цели.“
Пандемия и устойчивост на българските предприятия
“Миналата година бяхме свидетели на засилена солидарност от страна на компаниите. И това не са само компании, които сме виждали обичайно да бъдат ангажирани с процесите в обществото. Рязко се повишиха еднократните дарения, свързани с тази обстановка.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg