РОК! Рок музиката, чиято смърт се привиждаше още на Джим Морисън, но която бе най-близо сякаш в началото на 90-те, когато грънджът изпрати тежкия метъл в пенсия, а техното и другите електронни стилове сякаш започнаха да доминират масовия вкус.
Успя и успява ли рокът да се адаптира към времето, слуховете за неговата смърт не са ли силно преувеличени, какво се промени в света на рока през новия век, бунт ли е все още рокът, как се развиха българските групи и успяха ли вече да надскочат локалното?
На тези и на множество други въпроси търсят отговор гостите на водещия Емануил А. Видински – Стефан Стефанов, музикант, китарист, бивш член на група "Аналгин", а от няколко години на група "Hellion Stone", чийто нов албум излезе съвсем наскоро; Ивайло Кицов, музикалeн журналист и голям рокаджия, и Петър Денчев, писател и театрален режисьор.
Всеки един от гостите е приготвил три песни по свой избор, които прозвучават в ефира, а защо точно тях, можете да чуете в звуковия файл.

Годишните награди "Импулс" са важен знак за развитието на българския танц и за популяризирането на изкуството, на което са посветили таланта и живота си българските танцови артисти. Тези призове са признанието от професионалната гилдия за най-ярките постижения в областта на класическия и съвременния танц в България през изминалата година. В..
В "Нашият ден" д-р Мирела Костадинова – литературовед, писател и специалист от Националния литературен музей, разказва за изложбата "(НЕ)известните габровски писатели" , която представя творческите следи на 17 автори от региона. Откриването на експозицията предстои днес (3 ноември) от 17:30 ч. в Регионалния исторически музей – Габрово. По..
Как се раждат идеите? Какво отличава добрата реклама? И къде свършва вдъхновението и започва реалността на пазара? Провокирани от необичайното събитие на Виктор Минчев и Николай Димов – " Фестивал на мъртвите идеи ", отговаряме на тези въпроси. Това е проект, който събра създателите на незабелязани, отхвърлени, но блестящи концепции...
Днес от 19:00 часа в литературен клуб "Перото" ще бъдат връчени годишните награди "Перото" за принос към българския литературен контекст. Отличията се присъждат от Националния център за книгата и клуб "Перото" в няколко категории – детска литература, проза, дебют, поезия и превод от български на чужд език . Днес ще бъдат присъдени..
Димитър Воев е поет и музикант, роден през 1965 година в София. Той започва да се занимава с музика още в ученическите си години, като минава през няколко различни формации, докато през 1985 година заедно китариста Васил Гюров основават първата пост пънк група в България – "Кале". Формацията има една-единствена голяма изява през 1987 година на..
Една от трите задушници, наречена още велика е в съботата преди деня на безплътните сили – Архангеловден. А е вангелско четиво от тази неделя е притчата..
Какви са новите решения за сигурността на Европа след международната среща, организирана от "Капитал" – коментира Петър Карабоев в "Мрежата" по..
Изложбата "През времето" в залите на Националната галерия – "Квадрат 500" е посветена на 90-годишнината на проф. Валентин Старчев. Макар и с ретроспективен..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg