Приключиха вчерашните консултации при президента Румен Радев – но не приключиха с някакво постигнато съгласие, а напротив, с най-различни мнения по проблемите на България.
От "Има такъв народ" пролича, че засега нямат желание да подкрепят евентуален кабинет на която и да е политическа сила. От ГЕРБ – СДС са съвсем ясни – няма да предложат кабинет за одобрение от парламента. От Демократична България смятат, че шансове все още има за правителство с третия мандат, но при известни условия и най-вече след сериозни преговори.
ДПС за малко нарушиха мълчанието си и техният депутат Рамадан Аталай вчера коментира, че на страната е необходимо програмно правителство, каквото и да означава това, което да направи реформите, ненаправени през последните 10-12 години.
Междувременно страната страда от пожари, много хора загубиха домовете си, мигрантският поток се засилва, токът за промишлеността бележи своите върхове в последните години, и Covid кризата настъпва… Всичко това българите ще го усетят в първите дни на есента.
За всички тези актуални проблеми, свързани по един толкова ясен начин и с управлението на България – за тях говори в „Нашият ден“ политологът Георги Киряков. Той прогнозира евентуални нови предсрочни избори, ако в следващите няколко дни и седмици политическите сили не постигнат някакво съгласие за създаване на правителство. Евентуални нови – трети избори за тази година, според Киряков, няма коренно да променят политическата ситуация в България и оттам не бива да се очакват никакви сензационни новини за промяна на политическата ситуация, дори ако не съвпадат с президентските избори.
Чуйте повече от звуковия файл.В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg