Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Жюстин Томс:

Балонът се пука, ако няма качество зад ефектното дигитално представяне

Доверието е важно за бизнеса, но и за институциите

Жюстин Томс
Снимка: БГНЕС

Как да градим бранд в “новото нормално“ и как да печелим доверие?

Темата коментира в “Нашият ден“ маркетинговият експерт Жюстин Томс.

“В последните две години всичко се обърна. Печеленето на доверие е важно не само за бизнеса, а виждаме колко е важно за институциите, защото доверието в тях все повече спада.

Това също е тип бранд, който трябва да бъде граден във времето. И изисква полагането на доста усилия. Виждаме, че в по-честите случаи това се неглижира.

Съответно резултатите са доста плачевни и за страната ни като цяло. За бизнеса още повече, в частност туристическия, но не само той.

За всеки един от бизнесите, начинът, по който достигаха до хората, сега е различен. Разчитаме основно на дигиталните канали – за изграждането на бранда, изграждането на доверие, сближаването на нашите общности, нашите клиенти, нашите партньори. Съответно изисква малко по-друго разбиране за дигиталната среда."

Дигиталната среда и бизнесът лице в лице

"Основната комуникация в днешно време се измества в дигитална среда. Но винаги е важно да се знае, че без да имаме една хубава лице в лице комуникация, която се случва извън интернет, в мрежата ще надуваме само един балон и нищо няма да се случва.

Много е важно да има консистентност и нещата, които правим в реалния живот, да са достатъчно стойностни, за да може да живеят много активно и да изграждаме устойчиви брандове и в дигиталното."

Качеството

"Много е важна работата по качеството на продуктите и услугите, които предлагаме. В това число слагаме и институциите, защото често се счита, че всичко това касае бизнеса и е само за бизнеса. Не, това касае и образованието, и институциите, и медиите."

Институциите

"Българските институции много дълги години неглижираха интернет като пространство, голяма част от традиционните медии също.

БНР през годините положи значителни усилия да има и интересни нови формати, които да са застъпени спрямо дигиталната среда. Институциите имат много да наваксват.

Говорим от много години за електронно управление. Коронавирусът ни принуди и много от процесите бяха форсирани.

Виждаме, че е възможно да се случва, просто е нужно разбиране за самата среда и добра воля. Дигиталното пространство дава необятни възможности, но без воля във всяка една от институциите няма как да се случи."

Чуйте Жюстин Томс в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Какво не достига в живота на християнина

Наистина има хора, които живеят в Бога и за Бога и законът на вечната правда е непрестанно техен спътник, но дори и тези помазани души не са съвършени и винаги има нещо, което не им достига, за да стигнат до съвършенство. Тази истина се доказва и от днешното евангелско четиво, в което се разказва за един юдейски законник, който от малък е закърмен с..

публикувано на 24.11.24 в 09:35

За семейството с любов

В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..

публикувано на 23.11.24 в 13:04

Сталийска махала – между миналото и бъдещето

Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..

публикувано на 23.11.24 в 11:05
Ирина Морозовская

Ирина Морозовская: Моята одеска война е обикновена

В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса –  най-големия  черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..

публикувано на 23.11.24 в 08:50
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Предоставяне на правна помощ от адвокат на граждани със затруднено материално положение

В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на  П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..

публикувано на 22.11.24 в 13:30