Аида Марковска е родов и холистичен терапевт, тя изследва съдбата на рода и влиянието ѝ върху всеки от нас.
„Далеч преди да има психоанализа, приказките са били терапевтичният подход на всички народи за справяне с трудностите. С приказките, преданията и обредите народът подпомага процеса на адаптиране, възстановяване и привързване към доброто“ – казва Аида Марковска. В нашите изследвания сме открили, че всеки е на абсолютно точна позиция в рода и спрямо тази позиция той има определени задължения и определена привързаност към нещата, които се случват. Третата линия – най-малкият брат или дъщеря – е духовната линия на всеки род и тяхната роля е да търсят скритото познание. Именно за това в приказките в ръцете на третия е да измие срама от челото на по-големите и да се справи с невъзможните за тях задачи.“
Във всеки род има много специфични предания, които се отнасят точно до страданията на рода и до неговата интелигентност да преодолее тези страдания и да премине през тях. Самите ние също трябва да създаваме за нашите потомци нашите терапевтични приказки.“
Как да се лекуват травмите на рода и колко са важни приказките, чуйте от Аида Марковска в „Какво се случва“.
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
Нобеловият лауреат за литература Юн Фосе пише първата си пиеса "Някой ще дойде" през 1992 година. В края на 90-те пиесите на норвежкия писател започват да..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg