Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подаряват се 13 000 бели бора и 250 000 предпазни маски

Четвърт милион предпазни маски за лице, предназначени за хора, които не могат да си позволят закупуването им, даряват в поредна своя инициатива Никола Рахнев от Гората.бг и и Tui Care Foundation. 

Ето какво казва за начинанието Никола Рахнев, организатор на кампанията:

„Подаряваме 250 000 маски с Гората.бг и бихме се радвали, ако те достигнат до добри и реално работещи организации, а през тях и до нуждаещи се хора – възрастни, бездомни, бедни, хора със заболявания, социално изключени и изобщо нуждаещи се, за които дарените 20-50 маски биха им спестили 20-50 лв., които да използват за други цели.

Маските са трипластови, с всички необходими сертификати, със степен на защита FFP2, за еднократна или изключително умерена многократна употреба.“

Друго събитие на Рахнев ще се осъществи тази неделя, на 12 декември, от 10:30 в град Елин Пелин ще се проведе инициативата „Засади дърво за Коледа 2“.

Как възниква идеята? Откъде могат да се получат маските? Кои са организациите, които могат получат тези маски? Отговорите на всички тези въпроси, както и информация за инициативата „Засади дърво за Коледа 2“, може да се чуе от Никола Рахнев в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мария Шаркова

Защо нараства броят на делата срещу лечебните заведения?

За 3 години се отчита 6% ръст на делата, заведени от близки на починали пациенти, показват данни, изнесени на Кръгла маса за застраховане на медицинската професионална отговорност, инициирана  от Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ) и адвокатското дружество по медицинско право..

обновено на 03.04.25 в 10:58

146 години от обявяването на София за столица – поглед назад

На днешния 3 април се навършват 146 години от обявяването (1879) на София за столица на България от депутатите в Учредителното събрание в Търново. Предложението е направено от един от първите български историографи, съосновател на Българската академия на науките, проф. Марин Дринов. Мотивите му са географското разположение на града и потенциалът за..

обновено на 03.04.25 в 10:13
Проф. Николай Габровски

Бъдещето на донорството: ще се промени ли нагласата на българите?

Проучване на "Тренд", проведено за Изпълнителна агенция "Медицински надзор", разкрива, че макар 62% от българите да одобряват донорството на органи, едва 40% обаче биха се съгласили да дарят органи след своята смърт. Това изследване беше обсъдено от специалисти, събрани от агенцията, за да анализират предизвикателствата пред трансплантациите в..

обновено на 03.04.25 в 09:35

Мая Методиева: Бедността в България е без точен профил, никой няма гаранция за утрешния ден

Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..

публикувано на 02.04.25 в 17:20
Доц. Атанас Мангъров

Менингит: Симптоми, лечение и ваксини – експертен анализ

В днешното издание на Lege Artis обсъждаме менингита, начините на разпространение и ваксините срещу него с доц. Атанас Мангъров – водещ специалист в областта на инфекциозните болести. Причинители на бактериалния менингит Когато говорим за менингит, и по-специално за бактериалния, е важно да отбележим, че най-честите причинители..

обновено на 02.04.25 в 14:21