Габриела Терзиева се определя като пътешественик по душа и търсач на нестандартното.Тя е организатор на първия бранд за пътуване с конни експедиции у нас.
Учила е нещо несвързано с животните, а именно История на изкуството и е специализирала Кураторство и изкуство и архитектура на арабския свят в Бейрут.
Освен в Ливан е живяла и учила в Англия, била е танцьор и има сертификат за туристически гид.
Тя е инструктор по конен спорт и обяздване на диви коне. Организатор е на първата конна експедиция за български ездачи в пустинята Уади Рум в Йордания.
Основател е на първия български бранд за конни експедиции по света. Също така инициира и създава проекта Bronco Surprise Tours, който цели опознаване на по-малко известните и забравени места в България, като същевременно се запазва тяхната уникалност. И всичко това – на крехката възраст от 27 години.
В “Нашият ден“ Габриела Терзиева разказва за призванието, което я намира:
“Когато се върнах в България започнах да яздя по-често. Винаги българската история и българските села са били мое слабо място и съм искала да научаваме повече за тези места.
В годините, в които учих в чужбина, пътувах много и съм прекосявала много страни сама на кон, яздейки с местните племена и народи – Монголия и Йордания бяха едни от най-дългите ми прекосявания.
Когато се завърнах в България разбрах, че такъв продукт “Конна експедиция в чужбина “ няма за българските ездачи и това е нещо ново и непознато за нас тук за момента.
Хрумна ми идеята, че могат да се организират групи и от България.“
Чуйте от пълния разговор в звуковия файл повече за конните експедициите по български села и къде ще е следващия конен преход на Терзиева.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg