Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Даниел Троев: Паник атаките са често срещано състояние след пандемията

Снимка: Pixabay

“Има едно цялостно емоционално изтощение, нервност и повишена раздразнителност след двете години пандемия“ – каза в предаването “Нашият ден“ на БНР психологът Даниел Троев:

“Всичките колективни и индивидуални драми, които се разиграха пред очите ни, в последните две години поддържат организма ни в постоянен стрес, това няма как да не изчерпи ресурсите му – ментални, емоционални и телесни.

Все по-често се забелязва загуба на концентрация и липса на мотивация след Covid, едно притъпено усещане към нещата, които се случват.“

Паник атаките

“Те са едни от най-често срещаните състояния, с които хората се обръщат към мен. Те са прагът, с който нервната система тотално влиза в много силен израз на цялото напрежение. Те са бушонът, който гърми, за да не гръмне цялата система. Паник атаките често са породени от твърде дългото напрежение и тревога.“

Свалянето на маските

“В момента има масово едно изтощение по темата. Няма толкова енергия за нови тревоги и пик на шоковото. Нещата отиват в едно по-дистанцирано състояние, за да може да се самосъхраним.“

Чуйте целия разговор в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Оливие Живр и Михайлина Павлова

Звукът като символ на епохата и системата

Във Френския институт в София бе представен един невероятен проект на Оливие Живр, антрополог, балканист, преподавател и изследовател в лионския университет Lumière Lyon 2.  В един прекрасен ден той тръгва по следите на звука или по-скоро по следите на известната у нас Радиоточка, която виси на стената в почти всички български домове. Той се среща с..

публикувано на 28.06.24 в 16:30
Научна конференция на тема:

Кои са акцентите в организираната от Арбитражния съд при БСК научна конференция?

На 18 юни 2024 г. в сградата на БСК се проведе научна конференция, организирана от Арбитражния съд при БСК, озаглавена "Общи въпроси на арбитражното и съдебното производство".  Проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българската стопанска камара, дългогодишен консултант на  "Законът и Темида" разказа подробности от конференцията в..

публикувано на 28.06.24 в 15:15

"Започни млад": Вдъхновение за млади предприемачи

Насърчаването на младите хора с предприемачески дух да останат и да се развиват в България е от изключително значение за бъдещето на страната ни. За да задържим младите таланти в България, са необходими целенасочени усилия и промяна в нагласите и примера, който те получават. Пламен Попов, учредител и член на управителния съвет на Фондация..

обновено на 28.06.24 в 14:43
Съдът на Европейския съюз в Люксембург

Казуси от съдебната практика на Съда на ЕС

Юридическото предаване "Законът и Темида" даде начало на своята нова рубрика "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз", която се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз. Рубриката на програма "Христо Ботев" можете да слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа. В това издание на рубриката съдия Марияна..

публикувано на 28.06.24 в 12:40

Фестивал на сръчните ръце в село Бусинци за втори път

Днешните "Епизоди от живота" се посвещават на трънското село Бусинци, защото от днес до неделя  (от 28 до 30 юни ) там ще се проведе второто издание на "Фестивала на сръчните ръце". Събитието е посветено на вече забравени ръчни занаяти и традиции в България и Трънския регион. В трите дни на Фестивала ще има множество демонстрации на над 15..

обновено на 28.06.24 в 10:08