21-годишната Мартина Йорданова неотдавна получи наградата за бизнес консултиране в годишните награди "Бизнес жена на годината". Наградата е в рамките на инициативата за женско предприемачество - "Бизнес на високи токчета".
Мартина заминава на 13 години в Англия, там учи една година и решава да се върне в България, след което учи дистанционно в Американски колеж в Бостън, а впоследствие в Русе завършва частна английска гимназия. Занимава се от 16-годишна с бизнес.
Как стига до занимания с бизнес разказва в "Нашият ден" Мартина Йорданова:
"Интересувах се още от малка от мода и дизайн, радвам се, че днес имам възможност да работя това, което ме прави щастлива.
От две години съм подела семейния бизнес, който е за изработване на костюми по поръчка. Днес работя с над 1000 клиента от над 30 държави и управлявам производство от 200 човека.
Занимавам се с консултирането на модни компании и развитието на пазарите им. Това е единственият път за мен, защото искам да бъда в полза на обществото и да помагам за развитието на бизнеса. Имам достъп до топ световни бизнес консултанти и до знанията на директори на световни компании, до които иначе не бих имала.“
Обученията
“Ние се развиваме цял живот. За мен е важно постоянно да се развивам и да уча нови неща, да ги внедряваме в бизнеса и да продължаваме напред.“
Теория на ограниченията
“Това е система, която се внедрява във всякакви бизнеси, като помага на самия бизнес да постига много по-лесно целта си и за много по-кратко време. Това е система от стратегии, чрез които много по-бързо и лесно се достига до целта. Основното в нея е откриване на тясното място, което ограничава бизнеса ти, за да достигне до световно ниво.“
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
На 29 март за четвърти пореден път в София бе проведен Градски фестивал на семената. Освен традиционната размяна на семена, в програмата на фестивала имаше и лекции – свързани както с отглеждането на растения и запазването на агробиоразнообразието чрез възпроизвеждане на семената от стари местни сортове, така и такива, представящи инструментите на..
В ефира на медицинското предаване Lege Artis проф. д-р Атанас Темелков – дългогодишен анестезиолог в МВР-болница – коментира трагичния случай с починалото дете в Пловдив. Според него прибързаните изводи в обществото и медиите крият риск от неправомерно насочване на вината и пропускане на съществени детайли в разследването. "В момента се..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава Гълъбова – директор на Държавната психиатрична болница "Св. Иван Рилски", коментира актуалното състояние на сектора, като откровено постави въпросите за кадрите, условията на труд и бъдещите планове..
Те идват с очи, пълни с въпроси. С ръце, които искат да създават, рушат и пак да изграждат. С гласове, които още не са се научили да мълчат от страх. Младите. Онези, които винаги наричаме „бъдещето“, а рядко слушаме в настоящето. Те не искат позволение да бъдат различни – просто са. Не защото протестират нарочно, а защото още не са забравили как се..
Защо в българския фолклор и народопсихология има изрази като "От сън спомен няма", "Като умра – ще се наспя"? Как да направим съня си по-консистентен? Как двигателната дейност влияе на съня? Това издание на "Гласът на времето" е посветено на съня и неговото влияние върху здравето и живота ни. Сънят е неразделна част от нашето ежедневие, но често..
"…И продължавах да рисувам сама“ е изложба-пътешествие, което отбелязва 150 години от рождението на Елена Карамихайлова. В нея се въвеждат низ от..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава..
В ефира на медицинското предаване Lege Artis проф. д-р Атанас Темелков – дългогодишен анестезиолог в МВР-болница – коментира трагичния случай с..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg