За поредна година спорът между здравните властта и представители на съсловната организация на лекарските асистенти и фелдшерите продължава без намиране на адекватно решение.
Къде в системата на здравеопазването са поставени лекарските асистенти и фелдшерите?
Защо от съсловната организация не са доволни от факта, че по принуда Асоциацията на професионалистите по здравни грижи продължава да ги представлява пред здравните власти?
В нарочна позиция изпратена до председателя на Народно Събрание, президентът и министър-председателят от съсловната организация на лекарските асистенти и фелдшерите настояват за отделна професионално – съсловна организация.
„Игнорирайки ни като професионалисти и водени от лобистки и други интереси. Комисия по здравеопазване бави приемането на внесения Законопроект за отделна наша професионално-съсловна организация. Управляващите превръщат в анонимна и сегрегирана една важна и значима за здравеопазването ни медицинска професия, тази на лекарските асистенти и фелдшери“ - се посочва в позицията на съсловната организация.
“В момента знаете, че се изготвя част от нов модел в здравеопазването по отношение на спешната помощ и по отношение на извънболничната помощ, а ние сме специалистите, които наистина имаме място и на двете места“, сподели Александър Александров, председател на Българския съюз на лекарските асистенти и фелдшерите.
От Българския съюз на лекарските асистенти и фелдшерите (БЛСАФ) предупредиха, че ако исканията не бъдат чути от управляващите имат готовност да организират национален протест на 27 април.
Интервюто с Александър Александров можете да чуете в звуковия файл.
В изданието на предаването "Часът на етиката", излъчено по "Време за наука", проф. Стоян Ставру насочи вниманието към една от най-сериозните съвременни заплахи за обществото – манипулацията на вниманието, фалшивите новини и размиването на границите между журналистика и пропаганда. Според проф. Ставру, днес повече от всякога е необходимо да водим..
Университетът по библиотекознание и информационни технологии – УниБИТ чества своята 75-годишнина с поредица от научни форуми, дискусии и празнични събития. За съхраняването на историята, поддържането на академичния дух и бъдещето в "Нашият ден" говори проф. д. ик. н. Стоян Денчев – основател и дългогодишен ректор на УниБИТ, настоящ..
Новото издание на предаването "И рибар съм, и ловец съм" открива със замах летния сезон с отбелязването на един чудесен празник – Летния Никулден! Пренасянето на мощите на Св. Николай Чудотворец от гр. Мира в Бари. Специален гост на предаването е Николай Николов, който говори много увлекателно не само за празника и за риболова, но и за отношенията на..
Милен Марчев е организатор на предстоящото на 18 май десето юбилейно издание на The Distinguished Gentleman's Ride (DGR) ("Поход на забележителните джентълмени") в София. Походът е благотворително мото събитие, което съчетава стил, обществен ангажимент и страст към класическите и ретро мотоциклети. Милен Марчев го определя като "масово събитие на хора с..
Какво прави една хижа достойна за признание; на базата на какво са обусловени категориите в конкурса "Хижа на годината"; какви са критериите за номинациите и могат ли те да бъдат отправна точка за изготвяне на актуална наредба и правилник за хижите? На тези въпроси в "Нашият ден" отговарят Венцислав Венев – председател на БТС, и Иван Панчев..
"Terra Култура" пренася своите слушатели в света на наивизма с цвят, аромат и вкус от детството. За опита да върнем изгубеното чудо обратно в живота..
Ние хомо сапиенс ли сме или хомо Цапиенс? Кога и как потребителската култура излезе от рамките на "културното" и се превърнахме в едни машини за..
Шумен е домакин на едно от най-значимите културни събития в България – Международния фестивал "Друмеви театрални празници". Неговото 34-то издание включва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg