Темата за "всички гледни точки“ и доколко е полезен или вреден този комуникационен инструмент, коментира в "Мрежата" Любомир Аламанов, анализатор и експерт по кризисни ситуации.
"Медиите са поставени пред тежка дилема. От една страна, могат да ги обвинят, че са "едностранни и не предоставят всички гледни точки“, но от друга, "плоскоземците“ с нищо не допринасят за имиджа на медиите, даже напротив. И да, отговорността на медиите е огромна, защото те пряко влияят на нагласите на масовата публика.“
Как изглежда нашата публичност в момента?
"Изглежда леко истерична, с много вдигнати пушилки и старателен опит на доста най-различни, уж несвързани помежду си, субекти да внушат, че се случва нещо страшно, което на практика може би не е така. /…/ Правителството си върши прекрасно работа, но целенасочено се вдигат пушилки по съвсем някакви малки дребни темички, които на следващия ден са забравени, за да може обществото в тази пушилка да не види, че ние тръгваме, макар и бавно, към нормалната европейска демокрация и се опитваме да скъсаме не само с корупцията, а и с целия модел на руско-съветското, псевдопатриотичното, с путиниския феодален модел на подчинение и зависимости. /…/ Има хора които изпадат в истерия, защото тогава правилата ще трябва да се спазват и цялата зависимост ще отпадне.“
Положителните неща не звучат гръмко
"Отстрани е винаги много лесно да се критикува и да се дават съвети. Както винаги, съветът ми би бил – максимално и максимално откровено – непрекъснато да се комуникира за всичко това, което те са постигнали и са направили, защото хората в пушилката имат навика да забравят положителните неща. Положителните неща не звучат гръмко и трябва да бъдат повтаряни и повтаряни. Само си представете, ако предишното редовно правителство, с премиер г-н Борисов, беше постигнало намаляване цената на газа – и то в криза, и в обстановка на война до нашите граници /…/. Щеше да има пресконференции на всеки 15 минути, предавани по всичките телевизии. Борисов щеше да удря по масата и да разправя как е спасителят на Вселената, капитан Фантастик и т.н. В момента нищо такова не виждаме, а трябва да се комуникира, за да знаят хората, че кризата се преодолява и то много по-бързо, отколкото е било очаквано.“
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – БНР
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg