В книгата "Умните жени на бизнеса" са събрани на едно място историите на едни от най-успешните бизнес дами на всички времена.
Авторките Клаудия Ланфранкони и Антония Майнерс с фин усет и увлекателност представят 21 умни жени на бизнеса, чиито житейски истории дават кураж да отстояваме собствените си идеи и да ги подарим на света, както го правят героините в тази книга.
В книгата ще открием завладяващите истории на Коко Шанел, Ене Бурда, Миуча Прада, Хелена Рубинщайн, Марта Матилда Харпър, Есте Лаудер, Мария Богнер, Мари Тюсо, Маргарете Щайф, Брауни Уайз, Барб-Никол Клико-Понсарден, Анна Захер, Патрисия Уркиола, Беате Узе, Жана Тусен, Айно Марсио Аалто, Флорънс Нол и други.
Когато шампанското все още не се леело така фриволно и роклите не оставяли място за дишане; добрите кремове били достъпни само за изискани дами и ски панталоните не били нито практични, нито красиви; а думата "дизайн“ все още не била измислена, умните жени се заемат с възхитителна решителност да разработят продукти, които не само поразяват със своята иновативност и финес, но определено изпреварват и времето си.
Със своите маркетингови концепции, продажбени стратегии и управленски решения те стават пионери на това, което днес наричаме брандинг, хоумшопинг или франчайзинг.
Те започват първоначално с дребни пари назаем или благодарение само на причудливата си креативност и маневреност. Докато в края на живота си повечето от тях притежават бизнес империи от световен мащаб.
В обикновени ателиета, малки работилнички или домашни "лаборатории“ те създават своите продукти и маркетингови концепции, които и до днес продължават да бъдат успешни.
Някои от тях са добре известни, други са дълбоко забравени. Техните изобретения и бизнес стратегии като памперса на Марион Донован или продажбената стратегия на Брауни Уайз продължават да ни служат и днес и остават ненадминати по своята гениалност и функционалност.
Като дълбоко погребаното име на Марта Матилда Харпър – създателката на първата франчайз система в света. Или жената, направила революция в света на красотата Хелена Рубинщайн и завладяла целия свят със своите 12 бурканчета с крем, във времена, когато салонът за красота е нещо необичайно.
Чуйте издателката Мая Христова от звуковия файл.
В програмата на тазгодишната Киномания е включен филмът "И това е за тази Коледа" на режисьора Петър Вълчев, В него се разказва за възрастен мъж, който разбира, че ще посрещне Коледа сам. В навечерието на семейния празник той разбира, че с дъщеря си и нейното семейство няма да прекарат заедно. И решава да прекара деня на гроба на починалата..
В редакция "Хумор и сатира" обичаме да пътуваме и затова често пъти поглеждаме към далечни страни, та да знаем какво ни чака, ако вземем, та най-сетне хванем самолета нанякъде. Тази седмица погледнахме и към Япония, а какво видяхме можете да разберете в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала..
Оказва се, че много от читателите на Христо Мухтанов са очаквали третата му книга да е също с поезия. Изборът да пише и издаде поетичните си фрагменти в "Полюсът на живота" обаче е печеливш. Прозите на Мухтанов остават поетични, защото, както казва Валентин Дишев, "онова, което наричаме желание да се срещнеш със себе си, да се опознаеш, да..
Какво превръща медийните сензации в неразрешени загадки? Кое в действителност наричаме "феномен" и нужни ли са непременно отговори на всички въпроси? Едва ли ще прозвучи като изненада за някого, че колкото по-загадъчни и необясними са някои случаи или явления, толкова по-силно те провокират любопитството и желанието ни да се доберем до истината. Коя..
В пространството на джаз клуба In The Mood художникът Орлин Атанасов откри самостоятелна изложба с необичайно заглавие "Странни мисли по никое време". Работите са в техниката на асамблажа и колажа. Творецът съчетава разнообразни материали, които открива на битака, или които морето "връща" на брега "вече обработени", за да създаде своите творби...
От 10 до 15 декември ще се проведе Софийския международен литературен фестивал в НДК. Дария Карапеткова , координатор на събитието, запознава..
Нобеловият лауреат за литература Юн Фосе пише първата си пиеса "Някой ще дойде" през 1992 година. В края на 90-те пиесите на норвежкия писател започват да..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg