“Всичко започна случайно, когато брат ми го приеха във Фризьорския техникум, покрай него се записах и аз“, това казва Марин Маринов от София, човек с много интереси както в областта на фризьорството, така и в областта на спорта. Марин обича работата си и хората, които се стараят да изглеждат добре.
“Харесвам, когато съм учил нещо, да мога да го приложа. Събират се клиенти и завързваш много хубави приятелства с хората. Те са различни – някои споделят, други не толкова. Фризьорът се среща с различен тип характери, човек винаги има нужда да сподели на някой. Може би с някой, който повече комуникира с хората, става по-лесно“, разказва Марин в интервю за БНР и допълва:
“Когато отидеш на фризьор, се доверяваш. С времето реално се пресяват тези, които са доволни и идват, вече знаят какво да очакват. Недоволните клиенти са по-малко. Някой нов клиент може да очаква повече.
Имам много интереси. В свободното си време гледам да се занимавам с коренно различни неща. Тренирам бадминтон и то още преди да съм започнал да се занимавам с фризьорство“.
Инфлацията…
“Хората не спестяват от фризура. Това не е някаква голяма сума, за да спестят, предпочитат да изглеждат добре. Отливът на клиенти се получава, когато става студено“, казва още той в ефира на “Нашият ден“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Проектът "Дигитални деца" спечели първа награда за "Проект на годината 2024" на фондация "Лале". В "Нашият ден" разговаряме с Яна Алексиева , координатор на Националния център за безопасен интернет – за дигиталната сигурност на децата, ролята на възрастните и какви решения предлага награденият проект. Конкурсът "Проект на годината" –..
Все по-решаващо важно е малките животновъдни ферми да могат сами да преработват млякото си по наредба 26. Това е само една от причините фондация "Пендара" да се включи в организирането на курс по сиренарство, който ще се проведе през октомври в гр. София. Основен лектор в този курс е биологът Цветан Димитров, производителят на зеленото сирене от..
Какво следва за Украйна след срещата между специалния пратеник на САЩ за Близкия изток Стив Уитков и президента на Русия Владимир Путин в Москва? Защо украинският сайт "Бесарабски фронт" след началото на войната в Украйна през 2022-ра започва да излиза на български език и как се опитва да разобличи руската пропаганда у нас, коментира в "Мрежата" по..
Снежана и Михаил Караянчеви живеят в с. Здравец край Варна и градината в двора на къщата им е истински предцивилизационен рай. В нея липсва само растението, за което не сте си помислили, докато четете този текст. Културите там съжителстват в хармония, а градинарите Снежана и Михаил не обработват почвата. Нещо повече – те се стремят и допринасят..
"Светът на Мария" е фондация, учредена в обществена полза през февруари 2012 г. в София от семейството на Мария – млада жена с интелектуално затруднение. Мисията на организацията е да подобри качеството на живот на хората с интелектуални затруднения и техните семейства, както и да подпомага личностната им реализация чрез осигуряване на достъп..
В предаването "Български изпълнители" на 11 август 2025 ще си спомним за един талантлив български певец, чийто глас звучи вече само от архивните записи,..
Магистратурата ѝ по "Междукултурна комуникация и превод с китайски и български език" от Софийския университет е добавка към другата от НБУ по "Международни..
За първи път в България и на Балканите haptic костюми правят някои от големите концерти тази година (на Dream Theater, Guns N’ Roses и Robbie..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg