10 деца със специални потребности упражняват своите умения в кухнята два пъти седмично в столичния квартал "Лозенец". Красимир Георгиев, който през годините участва в редица значими каузи, помага на децата в кулинарната работилница.
Красимир Георгиев разказва, че първия път с децата са направили пица. Месели заедно тестото, нацапали се с брашно, а накрая изяли пицата.
Желанието е социалната работилница да продължи с нови каузи, за да помага на онези, които се нуждаят.
“Трябва да обичаш това, което правиш. Ако не си дал 200% от себе, нещата се стават много трудно и най-често не се получават. Специално готвенето е най-добре да се прави с любов“, казва в ефира на “Нашият ден“ ултрамаратонецът Краси Георгиев:
“Аз обичам да готвя, готвил съм 15 години в Лондон и исках отдавна да направя нещо в България. Готвенето не е само готвене. В една кухня има първо дисциплина. Това са умения, които тези деца могат да прилагат във всекидневния живот“.
“Когато се занимаваш с някакъв вид социална дейност, няма как да я няма тази щипка любов, или нещо, което те кара де действаш отвътре навън, за да го направиш. Ние обучаваме хора с различни възможности“, казва в “Нашият ден“ Йоана Колева:
До момента не бяхме работили с хора с интелектуални затруднения, защото още не бяхме узрели за това. Шест години вече обучаваме хора, но тук има нужда от по-специфична експертиза. Натрупахме солиден опит с другите групи и започнахме да усъвършенстваме нашите знания и умения и да насочваме малко в тази посока. Крайната цел е да ги подготвим за свободния пазар на труда, кадри, които можем да предоставим на заведения за хранене“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg