“Сякаш тази година беше много забързана. След принудителната пауза, свързана с ограниченията от пандемията, в която бяхме поставени всички като общество, се опитахме да вземем две-три години за една“.
Това каза в ефира на “Нашият ден“ журналистът Калин Първанов. Към настоящия момент той е главен редактор на най-старото специализирано издание у нас - “Лов и риболов“.
“Годината беше изпълнена с всякакви събития, но сякаш обществото не винаги беше навеждано към важното. В последните месеци нашият т.нар. политически елит, съответно и медиите след него, се занимаваше с теми като Шенген, Еврозоната, дигитална или хартиена бюлетина, оръжие за Украйна, кавги със Северна Македония, репчене с Нидерландия… Чудя се кое от цялото това меню ставаше за ядене? Когато общуваш с хората на улицата, никой не поставя темата за хартиената бюлетина например!
Много по-важна беше една новина, на която никой не обърна внимание - след векове отсъствие бобърът се завърна по българските земи.
Ловците като общност…
“Те не просто потребяват, те разселват дивеча по своите райони. Това е едно от постиженията на организираното ловно-рибарско движение в България. Това са единствените организирани общности, които се притичват на помощ на хората в случай на нужда. Така беше по време на пандемията, когато на хората трябваше да се изпращат лекарства и продукти от първа необходимост.
В много малки населени места те поддържат помещения за клубове с обществени дейности. Има много аспекти от дейността на тези ловни дружинки, за които обществото не подозира“, каза още той в интервю на Христина Симеонова за “Нашият ден“.
Снимки: личен архив, dunavmost.com
"Прогледай, твоята вяра те спаси", казва Господ Иисус Христос на един нещастен слепец в евангелското четиво, посветено на йерихонския слепец. Когато Христос призовава Йерихонския слепец при Себе си, Той го пита: "какво искаш да ти сторя?"... И той отвърнал: "дай ми да прогледам!" Той съзнава своята телесна слепота, а ние в по-голямата си част не..
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg