Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Различен ли е японският от българския снежен човек?

Снимка: Pixabay

Положението с липсата на сняг и зимни пейзажи наоколо в момента е толкова драматично, че в Световния ден на снежния човек се наложи да направим специално включване по телефона от Япония, за да ни припомнят местните хора какво е снежен човек.

18-годишната Ханае Хара, дванайсетокласничка, японка с българска кръв, раказа в ефира на “Нашият ден“ за снежните човеци в двете страни.

За съжаление, за Ханае играта със сняг е спомен от детството – и от България, и от Япония. Тя е много ангажирана, защото сега е периодът на тестовете – зрелостните изпити в нейната страна. Затова говори повече за учебни предмети и бъдещи планове, отколкото за спомени и сняг.  



Зимите в България и Япония...

“В България бях много малка, на четири години, не помня много, но помня, че играех с шейна и правех снежни човеци. Живея в Токио, тук не вали много сняг и не е много силен, когато вали Снежните човеци в двете страни не са много различни. Правим топки и ги слагаме една върху друга, повечето са само от две топки“, разказва още тя в интервю за БНР.

Снимка: личен архив, Pixabay
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
адв. Велислав Величков

Велислав Величков: Прокуратурата води съда за носа

Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..

публикувано на 19.07.25 в 09:10
доц. Борис Грозданов

С навлизането на Deep Fakes обществото ще загуби доверие към всякакви информационни платформи

Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..

публикувано на 19.07.25 в 08:45
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Промяна на лично и/или фамилно име

Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..

публикувано на 18.07.25 в 14:45
Адв. Пламен Борисов

За да израсне пълноценна личност, детето се нуждае от двамата си родители

Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..

публикувано на 18.07.25 в 12:40

За първи път момче на количка достигна връх Мусала

На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти".  Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..

публикувано на 18.07.25 в 10:53