На 15 май всяка година отбелязваме Международния ден на семейството. Целта на инициативата е не само да отбележи хубавите и щастливи мигове, които семейството ни носи, но и да обърне внимание на предизвикателствата, пред които са изправени съвременните семейства. В света на постоянни промени и бързи темпове на живот е важно да се спре и да се отдаде достатъчно внимание на семейните връзки и динамиката в тях.
Именно по повод д-р Николета Йончева, специалист по логопедия и член на екипа на "Карин дом" във Варна, изрази своите впечатления и размисли в интервюто за предаването "Нашият ден".
“Темата за семейството ме вълнува и в личен, и в професионален план. Да създадеш семейство е едно от най-трудните неща в живота на човек“, споделя д-р Йончева.
Според нея създаването на семейство е едно от най-трудните предизвикателства в живота на всеки човек.
Българското семейство....
“Ако трябва да определя съвременното българско семейство. То е на първо място мотивирано – да прочете нещо нова, да се развие в своята работа, да помогне на своето дете“, казва тя.
Според нея в днешно време родителите все повече се грижат за общото развитие на своите деца и активно търсят подкрепа още от ранна възраст, осъзнавайки важността за техния растеж и успех.
Тя споделя в предаването, че в "Карин дом" се работи по семейно ориентиран подход, който включва научните познания и практики, свързани с грижата на семейството за бъдещето на децата.
“Никой не познава по-добре детето си от самите родители и разширеното семейство около него“, твърди специалистът.
В интервюто д-р Йончева изтъква, че в наши дни децата са претоварени, особено в България. Според нея в съвременното българско семейство вече се наблюдава двама активни родители, които споделят отговорността за възпитанието и развитието на своите деца.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява". С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..
Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg