Спектакълът "Страшни травми от детската площадка" е едно от най-новите заглавия на театър "Нокс". Представлението е на драматурга Раджиф Джоузеф, а това е първото поставяне на тази постановка на българска сцена. Сюжетът представя тъжна любовна история, изпитана през множество рани, но и през смеха на две деца, които порастват заедно чрез болката, която светът понякога ни причинява. Пиесата говори и за онези срещи в живота, разпилени като пъзел в съзнанието ни:
"Това е една човешка история. Детската площадка тук е колкото метафора, толкова и нещо буквално, защото пиесата индиректно обръща внимание как израства човек и детето докато расти в каква среса расте." - споделя Стефан Зарев.
Това е една специфична любовна история, която проследява живота на Дъг и Кейлийн – приятели от деца. Те порастват заедно през болката, загубите и страховете си, като винаги успяват да разсмеят другия (а с това и зрителя) с нелепите ситуации, в които попадат. Животът невинаги ги събира на едно място, даже рядко, но затова и малкото срещи, на които публиката става свидетел, са изпълнени с много емоция и може би скрита благодарност за това, че другият е отново тук.
Повече чуйте в звуковия файл от режисьора Стефан Зарев и актрисата Мария Панайотова.
В епизод 613 "Трамвай по желание" прави радиопремиера на пълнометражния документален филм "Потопът и вкаменената гора", с режисьор Еленко Касалийски и по сценарий на Маргарита Бойчева. "Потопът и вкаменената гора" е филм за уникалния в световен мащаб природен феномен Вкаменената гора, който се намира на дъното на Черно море. Това е филм за..
Книгата на Николай Аретов "Преводната белетристика от първата половина на ХІХ век. Развитие, връзки с оригиналната книжнина, проблеми на рецепцията" разглежда изчерпателно преводните творби в периода от възникването на новата българска литература до Кримската война (1854-1856). Авторът се спира върху развитието на "повествователната техника,..
Драматичният театър "Стефан Киров" - Сливен гостува в София с най-новия си спектакъл – "Боряна". Постановката по пиесата на Йордан Йовков е дело на Петър Денчев. Ролята на Боряна изпълнява актрисата Мария Манолова. "Темата за избора присъства много силно в пиесата, но тя присъства и днес - ние не си даваме сметка, че нашият избор има..
Валери Чакалов, Красимир Добрев, Красимир Карабаджаков и Стефан Божков откриха снощи обща изложба с най-новите си творби, създадени в последните години. Валери Чакалов работи в областта на графиката, живописта и неконвенционалното изкуство. Красимир Карабаджаков "притежава изключително освободено образно мислене, а експресионистичните му картини..
На 28 ноември 2025 г. Сатиричният театър "Алеко Константинов" ще представи премиерата на комедията "Примадони" от Кен Лудвиг – една от най-енергичните и забавни пиеси на съвременната американска сцена. Постановката е на режисьора Калин Сърменов, който среща зрителите с остроумния свят на Лудвиг, изпълнен с обърквания, маскировки, влюбени герои..
Дебютната изложба "Ло̀но" на Йоана Ангелова-Тодорова е част от 15-ото есенно издание на Международния фестивал, посветен на хартиеното изкуство – София..
Тяло Ужасено от шрапнелни рани И разкъсани органи, Тялото гони смъртта Със заклинания. Ефимерна, плътта ни боли до безсмъртие. (Разумът..
Преди няколко години един талантлив наш актьор с ярки комедийни изяви беше пуснал в интернет пространството видеоклип с псевдореклама за "Ороци по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg