В разгара на летния сезон всички се стремим да прекарваме повече време на открито, сред природата, да почиваме и да търсим прохлада в летните жеги. А какво по-добро място за всичко това от планината? Ето защо ви предлагаме да отскочим до Витоша, като най-стария природен парк на Балканите, простиращ се на площ от над 300 кв. километра до София, с изключително богато биоразнообразие като флора и фауна. Догодина ще бъде отбелязана и 90 годишнина на Природен парк Витоша и в светлината на този юбилей, а и поради големия туристически поток в планината през летния сезон ви срещаме с експертите от дирекция "Природен парк Витоша", за да ни разкажат повече за историята, инфраструктурата и уникалните растителни и защитени видове на парк Витоша, както и как да се наслаждаваме на прохладата и красотата на планината, като я опазваме.
Силвия Арангелова, която е старши експерт екологично образование и туризъм в дирекция "Природен парк Витоша", разказва за историята, планинската инфраструктура, като информационни центрове, алеи и музеи на територията му, подходящи за посещение от туристите през летния сезон, както и за екологичното образование и инициативи това лято.
Десислава Гюрова, главен експерт Флора на природен парк Витоша, ни запознава с изключителното биоразнообразие с което може да се похвали тази прекрасна планина в дирекция "Природен парк Витоша" ще разкаже повече за растителното и животинското богатство на природния парк, защитените видове, за лечебните растения и правилата за тяхното събиране и опазване.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg