Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Друг ли е животът с китара?

2
Снимка: "Солени ветрове"

В ефира на "Нашият ден" бардът Атанас Стоянов от Бургас споделя истории за бардове, изпята поезия и предстоящия международен фестивал "Солени ветрове".

На 18 август 2023 г. за 15-а поредна година на сцена "Охлюва“ в Морската година започва двудневният фестивал на поезията, която може да бъде изпята. 

Ще участват 28 бардове от 6 държави, пет дуета и една група, а 10 са песните с гражданска позиция, включени в конкурса "Срещу вятъра“

"Неслучайно в Бургас се роди едно неформално сдружение "Кръгът на брада“, казва Атанас Стоянов. Той допълва, че изпятата от него поезия отразява грижите, всекидневието, но винаги има и нотка хумор. 

Чуйте подробности в звуковия файл. 

Снимка – "Солени ветрове"
По публикацията работи: Наталия Маева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Артработилница за мартеници

Българското посолство в Израел с Артработилница за мартеници

С дипломатически прием в Българското посолство в Израел бе отбелязан националният ни празник 3 март – съобщи в кореспонденция за "Артефир" журналистката Весела Райчинова. А Баба Марта зарадва българската общност там с традиционните мартеници, които за втора година се изработват в Артработилница за мартеници, организирана от посолството ни и Община Бат..

публикувано на 04.03.25 в 18:30
Ивайло Диманов

"Изтанцувай го тоя живот!" – нова книга на Ивайло Диманов

Нищо на белия свят не е вечно. Дори любовта е горчива на вкус. Изтанцувай го тоя живот, човече! И бездруго е колкото един блус... Ивайло Диманов Най-новата стихосбирка на Ивайло Диманов "Изтанцувай го тоя живот!" има премиера на 6 март от 18 ч. в клуб "Журналист".  Сборникът съдържа петдесетина нови творби на поета, както и диск с..

публикувано на 04.03.25 в 18:00

Две световни премиери на Opera Open в Пловдив

Шест премиери ,  от които две световни, включва изданието на фестивала Opera Open на Античния театър в Пловдив. Програмата на престижния форум, който се осъществява за 12 път, беше представена на пресконференция в община Пловдив. Фестивалът се финансира от градската управа и фондация "Пловдив 2019". Тази година фестивалът е под надслов..

публикувано на 04.03.25 в 17:05

Изложба живопис на Ивайло Мирчев се открива в галерия “Астри”

Галерия "Астри" има особената чест и привилегия повече от 12 години да представя в София, в самостоятелни изложби, творчеството на художника Ивайло Мирчев: "Упражнения по живопис“ (2012), "Живопис“ (2015), "Конферанс-Кремиковци“ (2017), "Всичко е живопис“ (2020), "Преминаване във времето“ (2022). Много са участията му и в тематични сборни изложби. Той..

публикувано на 04.03.25 в 16:14

"Нощта разказва" – съвместена изложба на Росен Карамфилов и Денис Попов

Преди дни в столичната галерия Intro се откри изложбата "Нощта разказва" – съвместен проект между Росен Карамфилов, свободният дух с четка в ръка, който казва за себе си, че е седнал във въздуха, и Денис Попов - първият дипломиран незрящ скулптор в България. През 2023-та двамата автори станаха част от проекта на Десислава Бинева и френското..

публикувано на 04.03.25 в 16:10